Понеділок, 27 травня

Шевченко йде зі складу НОК на знак протесту

Український спортсмен, колишній тренер збірної України з футболу Андрій Шевченко заявив про вихід із Національного олімпійського комітету. Він пояснив своє рішення незгодою зі новообраним складом комітету, попри те, що йому пропонували посаду заступника президента. Про таке рішення заявив і керівник Української асоціації футболу Андрій Павелко.

Джерело: ZAXID.NET.
Андрія Шевченка призначили віце-президентом НОК, але він знехтував цією посадою

«У найважчий час в історії моєї країни, я гордий бути поруч з Україною і допомагати усім, чим можу задля нашої перемоги. Я вважаю почесною роботу в Національному олімпійському комітеті, розумію важливість його розвитку. Водночас, я не можу залишитися в складі НОК за такого складу. Ми платимо за свою свободу безмежно високу ціну життями найкращих з українців. Мусимо бути гідними їх», – написав Андрій Шевченко ввечері 18 листопада.

Андрій Павелко підтримав таке рішення і також заявив про призупинення свого членства у НОК, допоки він існує у такому складі.

«В той час, як увесь світ бойкотує участь російських спортсменів у змаганнях всіх рівнів, до складу українського олімпійського комітету включають осіб від проросійських політичних угруповувань. Я особисто голосував проти відповідних рішень. А тому як учасник Асамблеї і представник команди НОК призупиняю своє членство у Комітеті до того часу, поки ситуацію не буде виправлено», – пояснив своє рішення Андрій Павелко.

На це відреагував Національний олімпійський комітет і вже за годину повідомив, що Григорій Суркіс та Нестор Шуфрич покинуть склад НОК України.

Нагадаємо, президентом Національного олімпійського комітету України 17 листопада обрали Вадима Гутцайта, який раніше був міністром молоді та спорту. Окрім очільника НОК, під час звітно-виборчої конференції обрали 168 нових членів НОК на 2022-2026 роки. До списку потрапили також народні депутати від проросійської і вже забороненої в Україні партії ОПЗЖ Нестор Шуфрич та Григорій Суркіс.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.