Росія вперше за 133 дні не похвалилася «здобутками» у війні з Україною

Міноборони Росії щодня заявляло про територіальні “здобутки” з 24 лютого, але 6 липня, вперше за 133 дні війни, не було жодних заяв чи оцінок. Це говорить про те, що росіяни взяли «оперативну паузу», свідчить щоденний звіт американського Інституту дослідження війни (ISW)

Джерело: ZAHID.NET.

Як зауважили автори звіту, російське міністерство оборони не заявляло про захоплення якихось нових територій або пересування сухопутних військ з моменту оточення Лисичанська 3 липня. Але водночас 6 липня російські війська все-таки провели обмежені і безуспішні наземні атаки по всіх напрямках. Автори звіту пояснили, що такі спроби узгоджуються з російською оперативною паузою, яка не передбачає і не вимагає повного припинення активних бойових дій.

Аналітики прогнозують, що російські сили, швидше за все, обмежаться відносно невеликими наступальними діями, намагаючись створити умови для масштабніших наступальних операцій і відновити необхідну бойову міць.

Тим часом Кремль готує російську економіку до затяжної війни в Україні. Так, 6 липня Держдума Росії ухвалила закон, який дозволить уряду контролювати трудові відносини як на державних, так і на приватних підприємствах. Цей закон дозволить державним чиновникам відкликати працівників із особистих відпусток, переносити час відгулів без згоди працівників, а також вимагати від працівників працювати у вихідні, святкові дні та вночі. Ці заходи дозволять Кремлю взяти під набагато пряміший контроль більшість аспектів російської економіки, включаючи припинення прав і захисту працівників.

«Закон ще має бути направлений до Ради Федерації, перш ніж він потрапить до президента Росії Владіміра Путіна і буде офіційно опублікований, але Кремль, ймовірно, прагне скористатися законом для використання праці всередині країни, щоб максимізувати економічний результат та підготуватися до затяжних операцій в Україні», – наголосили автори звіту.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.