Префектури замість держадміністрацій: у “Слузі народу” пропонують чергові перейменування

У партії “Слуга народу” планують провести реформу адміністративного устрою, замінивши державні адміністрації префектурами. 

Про це в інтерв’ю LB.ua заявив голова виборчого штабу партії Олександр Корнієнко.

За його словами, реформа передбачає “збільшення повноважень влади місцевого рівня і зменшення ролі таких елементів, як держадміністрації”.

Їх, за словами Корнієнка, замінять префектури, “які будуть слідкувати за законністю рішень місцевих рад”.

“При такій моделі … йдеться про укрупнення районів, якими опікуватиметься префект”, – зазначив він і додав, що планується залишити 100 районів.

“У нас є група, яка займається децентралізацією і місцевим самоврядуванням. Щось буде робитися з нуля, щось – доопрацьовано”, повідомив Корнієнко, говорячи про проект реформи. 

Він додав, що децентралізація є у програмах усіх політсил і “її підтримують”. 

Нагадаємо, 

  • На позачергових парламентських виборах, що пройшли 21 липня, партія “Слуга народу” набрала 43,16% голосів, “Опозиційна платформа – За життя” – 13,05%, “Батьківщина” – 8,18%, “Європейська солідарність” – 8,10%, “Голос” – 5,82%.
  • Раніше у партії заявляли, що “Слуга народу” уже готує концепції законопроектів, які планує приймати у Верховній Раді після виборів.
  • Зокрема, йдеться про проекти законів за такими напрямками: політична реформа; антикорупційна реформа; безпека і оборона; зовнішня політика і дипломатія; судова реформа; реформа правоохоронних органів; економічна стратегія, податкова, бюджетна, митна, регуляторна політика, публічні фінанси; інноваційна економіка; соціальна сфера; енергетика і тарифи; інфраструктура; екологія; освіта і наука; медицина; гуманітарна політика; децентралізація; аграрна політика; регламент; молодь та спорт; діджиталізація та IT.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.