Посол України при ЄС – про лібералізацію візового режиму: ЄС не може карати українців за нав’язаний їм конфлікт

513
Константин Елисеев Констянтин Єлісєєв

Константин Елисеев Констянтин ЄлісєєвЗ 15 критеріїв України повністю або практично повністю виконала 10
Посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв розповів про те, які зобов’язання для введення безвізового режиму з Європою Україна виконала і які – поки не втілила в життя.

“Якщо говорити мовою цифр, то з 15 критеріїв, за якими оцінювалося виконання Україною другої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму, за 10 критеріями відзначається повне або практично повне виконання. Ще чотири критерії, що стосуються боротьби з організованою злочинністю, торгівлею людьми, захистом національних меншин і надання притулку, ми виконали частково з хорошою перспективою подальшого прогресу. І тільки один критерій – запобігання корупції та боротьба з нею – отримав оцінку як “частково виконаний”, що пов’язано з тим, що формування відповідних органів поки ще не завершено “, – заявив Єлісєєв.

На його думку, конфлікт на Донбасі не повинен впливати на рішення ЄС в питанні віз. “Звичайно, існують певні побоювання з боку держав-членів (ЄС) в контексті можливих міграційних ризиків. Саме з тим, щоб довести безпідставність таких побоювань, ми активно співпрацюємо з ЄС у питаннях забезпечення належного прикордонного контролю, забезпечення безпеки проїзних документів, допомоги внутрішньо переміщеним особам. І я переконаний, що ЄС не може карати українських громадян за нав’язаний їм ззовні конфлікт, так само як не карав громадян Молдови за наявність неврегульованого Придністровського питання “, – сказав Костянтин Єлісєєв.

Він зазначив, що Єврокомісія зобов’язалася до кінця року підготувати ще один оцінний доповідь з цього питання. “Аналіз висловлених рекомендацій дає нам підстави стверджувати, що їх оперативне виконання цілком реалістично, а значить, і отримання безвізового режиму в найближчій перспективі – це досяжна мета”, – вважає посол України при ЄС.