Вівторок, 23 квітня

Порошенко сказав прикордонникам, що вони «шкодуватимуть» через його непропуск — речник ДПСУ

Закордонне відрядження п’ятого президента України та народного депутата Петра Порошенка скасували не сьогодні. А втім, він намагався стверджувати, що прикордонники керуються підробним рішенням Верховної Ради.

Про це сказав речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в етері телемаратону «Єдині новини» — пише Громадське.

«Під час контролю народний депутат, на жаль, намагався стверджувати, що прикордонники керуються підробним рішенням Верховної Ради, називав його “фільчиною грамотою”. Прикордонників, які несуть службу в пункті пропуску, називав “автоматниками”, які його начебто оточили. Ну і на останок, начальнику відділу інспекторів прикордонного контролю сказав, що прикордонники шкодуватимуть про це», — сказав Демченко.

Речник ДПСУ наголосив, що прикордонники керуються нормами законодавства, зокрема й правилами перетину кордону громадянами України. На час дії воєнного стану народні депутати мають право перетинати кордон на виїзд на підставі відповідних рішень про службове відрядження.

«Щодо цього депутата під час заходів прикордонного контролю стало відомо, що його відрядження за кордон було скасоване. І скасоване воно було, наскільки я розумію, не в цей день, а раніше», — сказав Демченко.

Що передувало?

П’ятий президент України та народний депутат Петро Порошенко вранці 1 грудня заявив, що не зміг виїхати у закордонне відрядження, попри дозвіл за підписом голови Верховної Ради Руслана Стефанчука.

Він пояснив, що планував із робочим візитом відвідати Польщу та Сполучені Штати. Але прикордонники відмовилися його пропустити.

«З поляками я мав говорити про зняття блокади наших перевізників на кордоні. З американцями — про забезпечення фінансування воєнної допомоги, яка майже вичерпалася цього року, під загрозою в майбутньому», — написав колишній президент.

Згодом перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко підтвердив, що це він 29 листопада скасував закордонне відрядження Порошенка. Він заявив, що до ВР надійшов лист для службового користування, який він не може коментувати, але саме він змусив його скасувати відрядження Порошенка.

Сам Порошенко зазначив, що розпорядження голови Верховної Ради скасовувати може виключно сесія парламенту голосуванням більшості від конституційного складу ВР. А, за його словами, з розпорядження випливає, що Корнієнко написав листа сам собі й на цій підставі скасував відрядження Порошенка.

«Голова ВР видав розпорядження. Приходить заступник чи керівник департаменту, або керівник апарату — і підписує: я написав сам собі листа і скасовую розпорядження голови ВР. Це шок. Це вакханалія і відсутність верховенства права», — заявив Порошенко.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.