Порошенко продав два телеканали

Медіа-холдинг Вільні медіа купив “за ринковою ціною” 100% корпоративних прав у телеканалів 5 канал і Прямий.

Народний депутат, колишній президент України Петро Порошенко продав корпоративні права на телеканали Прямий і 5 канал медіа-холдингу Вільні медіа, який створили медійники цих каналів. Про це йдеться в спільній заяві телеканалів Прямий і 5 канал, яку оприлюднено в понеділок, 8 листопада.
“Минулої п’ятниці ми створили новий медіа-холдинг Вільні медіа. Власниками холдингу є медійники, журналісти, громадські діячі й опозиційні депутати, які були журналістами”, – йдеться в заяві.
Стверджується, що медіа-холдинг Вільні медіа купив “за ринковою ціною” 100% корпоративних прав у телеканалів 5 канал і Прямий. Про суму не повідомлено, хоча наголошено, що “угода передбачає виплату купівельної ціни частинами”.
Також відзначено, що угода забороняє Порошенку впливати на редакційну політику каналів чи в інший спосіб здійснювати контроль над Вільними медіа. А нові власники Вільних медіа найближчим часом укладуть із каналами угоду про невтручання в редакційну політику.
Крім того, телеканали повідомили, що додаткові 10% акцій холдингу відвели під участь колективу медіа, тому трудові колективи стали найбільшим акціонером.
“Народні депутати одразу ж передали свої акції в управління телеканалам, тобто знову-таки – їхнім трудовим колективам. Так вони повністю дотримувалися вимог законодавства про усунення конфлікту інтересів і забезпечили, що політики не зможуть чинити жодного тиску на менеджмент каналів чи їхню редакційну раду”, – йдеться в заяві.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.