Ми не могли публічно сказати, що війна почнеться 22 лютого – Олексій Данілов

Секретар РНБО України Олексій Данілов розповів, що керівництво країни знало і розуміло, що росія нападе на Україну. Знали навіть про дату, на яку було призначено вторгнення. Про це Олексій Данілов розповів агенції ВВС — пише Вголос.

Ще 22 лютого росія збиралася напасти на Україну у тому форматі, який зараз є. І ми були свідомі того, що буде відбуватися на території нашої країни. Причому вторгнення планувалося на 22 лютого, – зазначив Олексій Данілов.

На думку Данілова, доказом того, що керівництво держави готувалося до опору та оборони є те, що Україна вже 50 днів успішно відбиває масивні атаки багатотисячного війська загарбника. Навіть розвідки інших держав давали максимально Україні три тижні опору. Іноземні розвідки для такого аналізу враховують кількість зброї, яка є у армій. Щоправда, іноземні військові експерти не врахували дух українства і завзяття обороняти свою землю, свій дім і свою націю.

Військові експерти не врахували волю українців до свободи, боротьбу до останнього і вперте небажання поступатися будь-якому ворогові зі своєї землі.

Стосовно тих звинувачень, які подекуди лунають, мовляв, чому ж не сказали. що буде війна, Олексій Данілов відповів: « Ми не могли вийти і публічно сказати населенню: «Друзі, 22 лютого починається війна». Це неприпустимі речі з точки зору державного управління. Але ми готувалися».

Секретар РНБО нагадав, що ще 1-го січня цього року в Україні почав діяти закон про національний спротив. Розгорталися батальйони територіальної оборони. Бо керівництво держави розуміло, що треба робити. І саме тому у перший день війни, яка почалася о 3.40 ночі, коли ранки росіян перейшли кордон у Луганській області, було прийняте рішення про видачу зброї всім бажаючим захищати країну. Такого рішення про видачу зброї заздалегідь, наголосив Данілов, влада не могла оприлюднити.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: