Ексредакторка російського «Першого каналу» Марина Овсяннікова у базі «Миротворця» поповнила перелік осіб, які чинять «усвідомлені дії проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку».
На сайті вона фігурує як співробітниця пропагандистських ЗМІ фашистської Росії (країна-агресор). Також у публікації «Миротворця» вказують на «участь Овсяннікової в інформаційно-пропагандистських спецопераціях Кремля, спрямованих на усунення тиску санкцій на Росію».
До обвинувачень проти Овсяннікової долучено також скріншот новини «Детектора медіа» про спробу організувати 1 червня пресконференцію за її участі у Києві.
Пресзахід «Викриття від Марини Овсяннікової: як працює російська пропаганда» мав відбутись в приміщенні «Інтерфакс-Україна». Його було анонсовано 31 травня, однак через декілька годин після резонансу в ЗМІ та соцмережах агенція скасувала захід.
Як розповів у коментарі «Детектору медіа» генеральний директор «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко, Овсяннікова мала приїхати до Києва особисто.
За даними «Громадського радіо», в Україні вона мала перебувати з «відомою правозахисницею Емі Карр, директоркою з гуманітарних питань Фонду прав людини». Емі Карр представляє організацію, яка номінувала Овсяннікову на премію Вацлава Гавела, і зараз перебуває в Україні.
Як з’ясувала редакція «ДМ», пресконференцію колишньої російської пропагандистки в «Інтерфакс-Україна» попросила організувати газета Die Welt, де Овсяннікова зараз працює колумністкою. В організації заходу у ролі посередниці виступила нідерландська волонтерка-доброчинниця Маріам Ламберт, яка раніше була співробітницею української ГО «Стоп Корупції».
Також повідомлялося про участь у заході й власне ГО «Стоп Корупції» («СтопКор»). Проте, як заявив у коментарі «Детектору медіа» голова правління ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук, його організація жодним чином не причетна до організації скасованої пресконференції Марини Овсяннікової.
А координатор ГО «СтопКор» Роман Бочкала в коментарі «ДМ» повідомив, що після появи новини про пресконференцію Овсяннікової організація провела внутрішнє розслідування. «Виявилось, що все ж таки одна людина контактувала з волонтеркою (Маріам Ламберт. – ДМ). Вона працювала до квітня і зараз не має жодного відношення до нашої організації… Але “СтопКор” не мав жодного відношення до цього», – повторив Роман Бочкала.
На початку березня Овсяннікова під час нібито прямого ефіру програми «Время» зайшла у студію з плакатом «Ні війні». Відео фрагменту трансляції було опубліковано на YouTube. Пізніше росіянка звільнилась з пропагандистського каналу і працевлаштувалась до німецького видання Die Welt. Хоча українські активісти протестували під будівлею Die Welt з вимогою звільнити російську пропагандистку, у виданні відмовились це зробити.
Фото: скріншот з відеосюжету про Марину Овсяннікову
Підтримайте проект на Patreon