Лікарки, юристки, журналістки, бухгалтери: в Україні жінки багатьох професій повинні будуть стати на військовий облік

Міністерство оборони розширило перелік спеціальностей і професій, які передбачають, що жінки мають стати на військовий облік військовозобов’язаних. Про це йдеться у наказі відомства № 313 від 11.10.2021.

Джерело: 032.ua.

Документ набув чинності 17 грудня. Жінки повинні будуть стати на облік, якщо їхня професія входить до розширеного переліку і вони придатні до військової служби за станом здоров’я і віком(від 18 до 60 років), повідомляє “НВ”.

Роботодавці повинні будуть проконтролювати, щоб жінки, які працюють на підприємстві, стали на облік відповідно до розширеного переліку. Наявність документів і позначок про взяття на облік мають перевіряти при прийнятті на роботу жінок згідно з переліком.

Порушення норм каратимуть штрафами. Як зазначає BBC News Україна, у переліку є такі популярні професії, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів і готелів тощо.

«Думаю, що ми розробимо алгоритм, і до кінця наступного тижня він буде на сайті військкоматів. Якщо буде можливість, на облік можна буде стати електронно, щоб ви відправили свої дані онлайн. Подивимося, чи це буде можливо з точки зору безпеки. Я поговорю з військкоматами, щоб ми розробили швидку процедуру, щоб не всі разом прийшли на облік», — зазначила Воронкова.

30 березня 2021 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про призов резервістів без мобілізації і збільшення штрафів за ухилення від служби. Він набув чинності 23 квітня.

Відповідно до однієї з норм закону, жінки з професією, «спорідненою з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я і віком», беруться на облік військовозобов’язаних.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: