Вівторок, 27 лютого

Кремль погодився на евакуацію захисників Азовсталі, аби оголосити про повний контроль над Маріуполем, – ISW

Росія погодилася на евакуацію українських військових із заблокованого заводу “Азовсталь” в Маріуполі, аби оголосити про повний контроль над містом

Про це повідомляє інститут дослідження війни – ISW, пише Еспресо.tv

На думку американських аналітиків, кремль міг погодитися на евакуацію захисників Азовсталі, щоб швидше оголосити про повний контроль над Маріуполем. Експерти вважають, що про це свідчить той факт, що Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що росіяни поспіхом готують престур для іноземних журналістів окупованими територіями України з 18 по 21 травня.

Москва також могла погодитися на таку угоду, аби відвернути критику щодо невдалих спроб переправи через річку Сіверський Донець та загальних повільних темпів наступу на Донбасі. 

Водночас в ISW наголошують, що Росія може відмовитися від обміну захисників Маріуполя. Деякі депутати держдуми РФ пропонують ухвалити закон, який заборонить обмін полоненими на захисників Азовсталі, яких вони мають намір звинуватити у воєнних злочинах. Проте, на думку аналітиків, кремль може проігнорувати ініціативи держдуми або використати їх для саботування переговорів з Україною.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.