Голова Мін’юсту влаштував на роботу довічно засуджену жінку

Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що влаштував на роботу у своє відомство жінку, засуджену до довічного ув’язнення. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook ввечері у неділю, 29 серпня.

Джерело: ZAHID.NET.

Однак він не уточнив, яку саме роботу виконує працівниця і про кого із довічно ув’язнених йде мова.

Міністр висловив переконання, що «працювати треба усім працездатним», а довічно засудженим це треба й для ресоціалізації.

«Ресоціалізація – головна мета, задля якої витрачаються мільярди гривень платників податків. Заради нашої з вами безпеки», – підсумував він.

Додамо, що у вересні 2020 року міністр висловив думку, що засуджені до довічного ув’язнення, цілком могли б працювати операторами call-center Міністерства юстиції.

«Як техперсонал – так, ми можемо їх працевлаштувати. У мене навіть була ідея влаштовувати довічників в call-center. А чому ні? У нас часто лінія зависає, тому що нікому відповідати. А зарплата маленька, за ці гроші у мене чотири довічники будуть працювати 24 години на добу. Економічно їх робота була б вигідна», – заявив тоді Малюська.

Разом з тим міністр зазначив, що ідея сподобалася не всім його колегам. На його думку, давались в знаки стереотипи і упередження, що заважають влаштувати на роботу ув’язнених. Міністр додав, що він особисто спілкувався з ув’язненими, і 40% з них були б раді отримати роботу в call-center.

До слова, на утримання осіб, які відбувають довічне ув’язнення в Україні, з бюджету щомісяця витрачається близько 10 тис. грн на людину. Нині довічне покарання в Україні відбуває близько 1,5 тисячі осіб.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.