Понеділок, 17 червня

Британська розвідка назвала причини відступу російських військ із Херсону

Вихід російських військ із Херсону викликаний нездатністю підтримувати сили на західному березі Дніпра під ударами ЗСУ. Відступ триватиме кілька днів, протягом яких російські сили будуть особливо вразливими.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії у Twitter — пише Вголос.

Як зазначається у зведенні, 9 листопада військовий міністр Сергій Шойгу наказав вивести російські війська із західного берега Дніпра у Херсоні на півдні України.

Генерал Сергій Суровікін, командувач російських військ в Україні, підтвердив, що вони відійдуть на оборонні позиції вздовж річки Дніпро, назвавши основною причиною вирішення проблеми із поповненням запасів.

За даними британської розвідки, здатність росії підтримувати свої сили на західному березі Дніпра опинилася під загрозою через українські удари по російських маршрутах постачання. Під час відступу російські війська зруйнували кілька мостів і, ймовірно, заклали міни, щоб уповільнити та затримати просування українських військ.

«Втрата західного берега Херсона, швидше за все, завадить росії здійснити своє стратегічне прагнення створити сухопутний міст, який веде до Одеси», – вважають у Міноборони Британії.

Через обмежену кількість пунктів переходу російські сили будуть уразливі під час форсування річки Дніпро.

«Цілком ймовірно, що відхід здійснюватиметься протягом кількох днів із оборонними позиціями та артилерійським вогнем, що прикриває сили, що відходять», – йдеться в повідомленні.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.