Понеділок, 17 червня

Bild: Президент Німеччини Штайнмаєр хотів приїхати до Києва, але Зеленський відмовився його приймати

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр хоче приїхати до Києва разом з урядовими делегаціями з інших країн ЄС. Але президент України Володимир Зеленський нібито не хоче з ним зустрічатися через тісні зв’язки Штайнмаєра з росією.

Про це пише німецьке видання Bild із посиланням на джерела з українських урядових кіл — передає Громадське.

За даними видання, Штайнмаєр планував відвідати Україну разом з іншими урядовими делегаціями європейських країн 13 квітня. Але президент Зеленський нібито зараз не хоче зустрічатися з ним у Києві. Іншим політикам ЄС дозволили приїхати.

Доповнено. Сам президент Німеччини заявив, що хотів поїхати до Києва, щоб «послати сильний сигнал європейської солідарності з Україною».

«Я був готовий до цього. Але, очевидно, треба визнати, що в Києві цього не хотіли», — сказав він.

Причиною цього, як зазначає Bild, є тісні зв’язки Штайнмаєра з росією останніми роками. На посаді міністра закордонних справ він мав тісні контакти, зокрема, з міністром закордонних справ росії сергієм лавровим.

Окрім того, Штайнмаєр був великим прихильником проєкту російського газопроводу «Північний потік-2» та вважається архітектором дружньої політики уряду Німеччини щодо росії.

Щоправда, у квітні Штайнмаєр визнав, що припустився помилок у політиці стосовно рф, а також свою невдачу щодо створення «загальноєвропейського дому за участю росії». За словами Штайнмаєра, він не міг собі уявити, що президент рф володимир путін піде на повне економічне, політичне і моральне «розкладання» своєї країни, та запевнив, що з росією за путіна «повернення до довоєнного статус-кво не буде».

Нагадаємо, минулого року Штайнмаєр дав інтерв’ю виданню Rheinische Post, у якому підтримав будівництво газопроводу «Північний потік-2» і назвав «енергетичні відносини практично останнім містком між росією та Європою, який лишився після суттєвого погіршення взаємин». Тоді ж він стверджував, що відносини між ФРН та росією не можна сприймати поза контекстом нападу Третього Рейху на Радянський Союз.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.