Вівторок, 23 квітня

«Армія, мова, віра» – це маніпуляція… – Глава СБУ Іван Баканов

Іван Баканов – один із найзагадковіших топ-посадовців нової влади. Глава СБУ за перші півроку своєї роботи не дав жодного інтерв’ю.

А його поодинокі коментарі – еталон стриманості та виваженості. Такий стиль дуже пасує шефу спецслужби, але геть не вписується у звичний для представників ЗеКоманди. Журналісти Главкому взяли у глави СБУ велике інтерв’ю.

Журналісти спитали Баканов щодо його відношення до релігії:

Ви вірите у Бога?

Вірю.

До храмів якого патріархату ходите?

Ходжу до Свято-Введенського монастиря. Цей храм належить до Московського патріархату, якого насправді не існує і який видумали політики для поділу на своїх та чужих, цинічно використовуючи віру у політичних ігрищах.

На території центрального офісу СБУ є церква?

Немає, є на території Академії СБУ. Належить до УПЦ – церкви, що отримала Томос. Я вважаю, що «армія, мова, віра» – це маніпуляція, спрямована на те, щоб розділяти і володарювати. Були слогани про те, що мова – то душа. А якщо людина розмовляє російською, то вона що, без душі? Рід моє матері походить із Західної України, але так склалося, що вона російськомовна.

Так само я не можу собі уявити, щоб на небесах існував розподіл для вірян церков із Томосом і тих, хто ходить до інших храмів. Я можу помолитися і в синагозі, і в мечеті – людина йде до Бога, а не до патріархату.

Рекомендуємо до перегляду: Позорна смс переписка на суді героя ДАП

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.