Перший пішов! Президент Зеленський почав карати нечистих на руку чиновників України

Голова Коростенської райдержадміністрації Житомирської області Сергій Дмитрук, який попався на хабарі, був відсторонений від посади за указом президента Володимира Зеленського

Про це йдеться в розпорядженні №56 / 2019 рп від 31 травня

«Згідно з ч. 3 ст. 154 Кримінального процесуального кодексу України відсторонити Дмитрука Сергія Васильовича з посади голови Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області », – йдеться в розпорядженні.

Ч. 3 ст. 154 КПК передбачає відсторонення від посади осіб, що призначаються президентом України, на підставі клопотання прокурора в порядку, встановленому законодавством.

Як повідомляла прес-служба Нацполіціі, 23 квітня правоохоронці затримали голову та начальника відділу Коростенської РДА під час отримання хабара.

«Чиновники вимагали 1500 доларів за виділення двох земельних ділянок. Засоби отримували в два етапи, що було зафіксовано правоохоронними органами », – повідомляла поліція.

Дмитрука та його підлеглого затримали під час отримання і розподілу другої частини хабара в 800 доларів.

За фактом вимагання службовцям хабарі відкрили кримінальне провадження ч. 3 ст. 368 КК.

Відзначимо, що вчора Зеленський надав НАБУ більше повноважень. Президент доручив МЗС забезпечити Національне антикорупційне бюро можливістю самостійно співпрацювати з міжнародними партнерами в розслідуванні корупційних злочинів. Якщо раніше в ці справи втручалася Генпрокуратура і генпрокурор Юрій Луценко їздив по світу і наполягав на тому, що спочатку все має відбуватися через його відомство, тепер це в минулому.

Зеленський послався на закон про НАБУ і Кримінальний процесуальний кодекс. Згідно з ними, НАБУ наділене повноваженнями центрального органу з міжнародного співробітництва в розслідуванні кримінальних проваджень.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.