Парки і сквери забороняли задля психологічного впливу на людей, – МОЗ

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що заборону на прогулянки парками вводили задля психологічного впливу на українців.

Про це він заявив в ефірі телеканалу Україна, – пише Львівський портал.

«Коли ми закривали парки, проводили оприскування доріг, то це було не стільки питанням впливу на епідеміологічну ситуацію, як на психологічний процес», – відзначив Віктор Ляшко.

Він наголосив, що саме відчуття тривоги допомогло українцям зрозуміти, що варто залишатися вдома. Таку методику психологічного впливу на громадян перейняли в інших країн, зокрема Україна аналізувала заходи, до яких вдавався Китай та Італія.

«Коли почали спілкуватися з послами країн, то вони пояснювали: інфекція є невидимою, люди її не бачать. Треба створити якийсь психологічний ефект. Завдяки цьому психологічному ефекту у людей з’являлось відчуття небезпеки і необхідності дотримання карантинних заходів, які впроваджував уряд», – резюмував заступник глави МОЗ.

Через поширення коронавірусу в Україні запровадили карантин ще з 12 березня. Нещодавно уряд вкотре його продовжив, цього разу – до 22 травня, однак з 11 травня введено певні послаблення. Ці послаблення можуть не діяти відразу по всій території держави, адже Кабмін дозволив місцевій владі вирішувати, коли пом’якшувати карантин, зважаючи на рівень захворюваності.

У Львові не запрацювали всі передбачені урядом пом’якшення. Зокрема, з 11 травня у Львові відкрили парки, сквери і дитмайданчики, дозволили відновити торгівлю промисловими товарами та роботу літніх майданчиків у кафе.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: