Отримати дозвіл завчасно і заплатити сім євро: українцям пояснили правила в’їзду до ЄС з наступного року

Нова система дозволить зменшити кількість відмов у в’їзді до ЄС безпосередньо під час перетину кордону.

Від 2021 року перед поїздкою до країн ЄС українцям треба буде отримати попередній дозвіл – він робиться онлайн і обійдеться у сім євро.

Деталі змін пояснили у місії України при Євросоюзі пише ТСН.

Там зазначили, що помітили публікацію деякими ЗМІ інформації про зміни умов безвізових поїздок, тож вирішили все пояснити задля уникнення непорозумінь.

Чому правила змінилися?

Від 2021 року ЄС запроваджує Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS). Вона передбачає внесення змін до умов безвізових подорожей до ЄС для громадян третіх країн. Так, зміни стосуватимуться не лише України, але й, наприклад, громадян Австралії, Бразилії, Великої Британії, Канади, США та Японії.Як подорожувати, щоб не шкодити клімату

Ініціатива щодо створення Європейської інформаційної системи авторизації подорожей (ETIAS) виникла ще у квітні 2016 року в рамках підготовки Європейською Комісією пропозицій щодо посилення безпеки на зовнішніх кордонах ЄС.

Восени 2018 року Європейський Союз схвалив необхідні законодавчі рішення про Європейську інформаційну систему авторизації подорожей, яка поширюватиметься на громадян третіх країн, що користуються правом безвізового в’їзду на територію Євросоюзу.

Як це працюватиме?

Від 2021 року перед поїздкою до держав-членів ЄС громадянам України необхідно буде отримати попередній дозвіл на це через подання онлайн-заявки.

Видача авторизації на подорож займатиме декілька хвилин у разі відсутності застережень у правоохоронних органів ЄС або елементів, що потребують подальшого вивчення.

За кожне звернення заявник повинен буде сплатити комісію в розмірі 7 євро (для осіб, молодших 18 та старших 70 років – безкоштовно). Авторизація буде дійсна протягом 3 років або до завершення терміну дії проїзного документа, зареєстрованого під час подання заявки.

Наголошується, що Європейська інформаційна система авторизації подорожей не є аналогом візової системи. Йдеться лише про простий дозвіл до поїздки. У разі відмови у в’їзді через ETIAS, особа матиме право подати апеляцію на рішення системи.

Навіщо це потрібно?

Попередня авторизація дозволить Європейському Союзу завчасно ідентифікувати осіб, що можуть становити міграційну/безпекову загрозу та значно підвищить безпеку зовнішніх кордонів ЄС.

Нова система також дозволить суттєво зменшити кількість відмов у в’їзді до ЄС безпосередньо під час перетину кордону, адже подорожувальники будуть знати завчасно чи не має у держав-членів ЄС застережень щодо їхньої поїздки.

“Тож, у разі наявності попереднього дозволу через ETIAS та дотримання інших стандартних вимог безвізового режиму з ЄС, ви зможете й надалі спокійно насолоджуватись перевагами безвізових подорожей до ЄС”, – наголосили у місії України при Євросоюзі.

Нагадаємо, Україна за рік опустилася на дві позиції в рейтингу паспортів світу Henley&Partners, що аналізує візові правила 200 держав і розміщує їх за кількістю країн безвізового в’їзду. Згідно з рейтингом, український паспорт перемістився з 41 на 43 місце, при цьому кількість країн, які безвізово можуть відвідувати українці, залишилася незмінною,128. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.