Оприлюднили текст підписаного Патріархом Варфоломієм Томосу, перекладений українською мовою (фото)

У мережі оприлюднили текст підписаного Вселенським Патріархом Варфоломієм Томосу про надання автокефалії Православній церкві України.

Його оприлюднив посол України в Туреччині Андрій Сибіга, передає УНН.

“Переклад підписаного Вселенським Патріархом Варфоломієм І у присутності Президента України Петра Порошенка та його дружини пані Марини та митрополита Київського та усієї України Патріаршого і Синодального Томосу про надання автокефалії Православній церкві України”, – підписав він відповідний документ у Twitter.

У документі зокрема вказано: “… Наша Свята Христова Велика Церква благословляє і проголошує Православну Церкву України Автокефальною”.

“…Таким чином таке вирішене і розсуджене і в радості сповіщене вам від шанованого Центру Православ’я було соборно затверджено, для постійного збереження видається цей Патріарший і Синодальний Томос,.. вручений в точній і ідентичній копії Блаженнішому предстоятелю Святішої Церкви України, кір Єпіфанію і Його Високоповажності Президенту країни пану Петру Порошенку, для вічного доказу і постійного представлення. Року дві тисяч дев’ятнадцятого, місяця січня, 6 числа, індиктіона 12”, – йдеться у документі.

При цьому радник Президента Ростислав Павленко заявив, що офіційний переклад буде “дуже скоро”.

“Сталося! Томос про автокефалію (незалежність) Православної Церкви України підписано Вселенським Патріархом Варфоломієм у присутності Президента України Петра Порошенка, предстоятеля Української Православної Церкви митрополита Епіфанія, чисельної української делегації. Перед тим Томос було зачитано грецькою з амвона. Офіційний переклад – дуже скоро. Жодна із страшилок-фейків не справдилась. Томос про незалежність Української Церкви підписано! Завтра – вручення. Історія вершиться на наших очах”, – написав Павленко у Facebook.

Фотографію Томосу для Православної церкви України, який 5 січня підписав Вселенський патріарх Варфоломій, оприлюднили у мережі.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: