Вівторок, 7 квітня

Називаймо пам’ятники й вулиці на честь тих людей, імена яких не створюють конфлікт, – Зеленський

В України – складна історія, у різних частинах країни – різні герої. Щоб українці зараз могли спільно жити в єдиній країні, потрібно побудувати спільну історію, а отже – віднайти тих героїв, які не викликали б у суспільстві суперечок ані зараз, ані в майбутньому.

Про це Президент України Володимир Зеленський говорив у інтерв’ю виданню Tge Times of Israel, опублікованому у неділю, 19 січня, пише 24 канал

Журналісти запитали в українського президента: “Іменування вулиць українськими націоналістичними героями – річ досить суперечлива. Що ви думаєте з цього приводу?”

Це дуже складне та чутливе питання. Це питання про те, як люди з різною історією, з різним ставленням, можуть спільно жити на практиці”, – відповів глава української держави. 

І додав: “Є герої, яких шанують на Заході та в Центрі України. Є й інші українці, які мають своїх героїв і думають інакше. І я розумію різні почуття. Тому я неодноразово дуже чітко говорив: якщо вже ми так ускладнили історію, нумо побудуймо історію спільну”.

Знайдемо тих людей, чиї імена не викликають суперечок у нашому сьогоденні та нашому майбутньому. Називаймо пам’ятники та вулиці на честь тих людей, імена яких не провокують конфлікт,
– пояснив свою точку зору Володимир Зеленський.

“У нас є наші сучасні герої – люди, які зробили історію, вчені, люди в космосі, великі спортсмени, багато письменників… Люди, яких поважають у всіх куточках України. Нумо тримаймо це питання якомога далі від політики“, – підсумував президент.