На Чернігівщині рвонули склади ЗСУ із ракетами: усі подробиці

366

У Чернігівській області на території 6-го арсеналу Командування сил підтримки Збройних Сил України (в/ч А-1479) у ніч на 9 жовтня сталися вибухи, почалася сильна пожежа.

“О 3:30 надійшла інформація від начальника 6-го арсеналу, що в районі населеного пункту Ічня Чернігівської області стався вибух на технічній території. Оперативно повідомлені всі відповідні служби й органи місцевої влади”, — повідомляє прес-служба Генштабу ЗСУ України , пише Обозреватель.

Розгорнуто штаб ліквідації надзвичайної події. За інформацією силовиків, жертв, поранених, травмованих і загиблих серед військовослужбовців, працівників Збройних Сил України та місцевого населення немає, матеріальний збиток — уточнюється. Евакуйовано 15 тис. осіб.

У ДержНС вранці 9 жовтня заявили, що “ситуація контрольована, залучені необхідні сили і засоби по ліквідації цієї надзвичайної ситуації”.

Арсенал є одним із найбільших серед усіх баз, арсеналів і складів зберігання ракет і боєприпасів у Збройних Силах України. Згідно з відкритими даними, тут на площі 682 га розташовано до 130-150 тисяч тонн боєприпасів майже всієї номенклатури: від патронів до стрілецької зброї — до ракет.

12:31 На сайті ДСНС зникла оприлюднена раніше інформація про те, що на складах 6-го арсеналу орієнтовно перебуває 88 тис. т боєприпасів. Що стосується військових, то вони засекретили всю інформацію про те, що сталося.

12:10 Блогер Роман Доник заявив, що вибухи на складах – частина війнипроти України.

12:03 Із зони ураження поблизу селища Ічня, де сталися вибухи, ДСНС вже евакуювали 15 з 18 тисяч населення.

11:29 Міністерство інфраструктури України для безпеки польотів ввело заборону на використання повітряного простору в радіусі 30 кілометрів над територією 6 арсеналу Міноборони поблизу смт Дружба, Ічнянського району Чернігівської області.

11:01 З’явилися перші подробиці. Так, спеціальний кореспондент газети Міністерства оборони України “Народна армія” Роман Туровець повідомляє про чотири вибухи, через які все й розпочалося.

10:48 На сайті Державної служби з надзвичайних ситуацій зникла оприлюднена раніше інформація про те, що на складах 6-го арсеналу орієнтовно перебуває 88 тис. тонн боєприпасів.

10:30 У зв’язку з НП, “Укрзалізниця” змінила три маршрути і запустила додаткові потяги.

10:00 У мережі вже заговорили про першої версії події. Військовий журналіст Юрій Бутусов допускає, що це — диверсія Росії.

9:40 Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд заявила, що про загрозу попереджали заздалегідь.

9:00 Президент України Петро Порошенко викликав силовиків для доповіді, у зв’язку з ситуацією, що склалася поблизу Ічні на Чернігівщині. Уряду доручено надати всю необхідну допомогу людям, повідомив прес-секретар держави.

Також на місце НП вилетів прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

08:30 У Генштабі повідомили, що інтенсівность вибухів, станом на 7 ранку9 жовтня була 2-3 за секунду. До евакуації залучено понад 20 автобусів Ічнянської районної державної адміністрації.

Facebook Ольги Атаманової
Facebook Ольги Атаманової
Facebook Ольги Атаманової
Facebook Ольги Атаманової

7:10 У мережі з’явилися перші відео й фото з місця НП.

6:20 За повідомленням рятувальників, територія 6 арсеналу Міністерства оборони поблизу смт. Дружба, де сталися вибухи боєприпасів, становить до 682,6 га, з них технічна територія — 402 га.

“З 4:22 закрито повітряний простір у радіусі 20 км. Рух залізничного та автомобільного транспорту припинено”, — повідомляє ДСНС.

На місце події направлено 220 рятувальників і 60 одиниць техніки, у тому числі 21 піротехнічний розрахунок загальною чисельністю 105 осіб і 39 одиниць техніки, посилені наряди Нацполіціі з Києва та Київської області — кількістю 150 осіб, а також Нацгвардії — 100 осіб із підготовленими бронегрупами для патрулювання місця події.

Крім того, на Чернігівщину вирушили спецназівці столичної поліції. Вони допомагатимуть вивозити людей із небезпечної зони і нести службу на поліцейських постах. Із собою правоохоронці взяли спеціальні намети та польову кухню для облаштування тимчасових пунктів.

Оперативна група на чолі з начальником Генерального штабу також виїхала на місце події. Проводяться відповідні обмежувальні заходи по всій території Чернігівської області та вздовж державного кордону.

5:45 За інформацією місцевих жителів, вибухи і пожежа не вщухають. У житлових будинках обсипалася плитка й випали вікна.