Понеділок, 4 березня

МОЗ планує продовжити карантин до 12 травня, але послабити з 24 квітня

Міністерство охорони здоров’я буде виносити на найближче засідання уряду постанову про продовження карантину до 12 травня.

Про це під час брифінгу 21 квітня заявив очільник відомства Максим Степанов. За його словами, таке рішення зумовлене рівнем захворюваності в Україні та небезпекою, яку несе коронавірус, пише zaxid.net.

Разом з тим, міністерство пропонуватиме послабити умови карантину, зокрема, дозволити після 24 квітня прогулянки в парках, але з обмеженням по кількості осіб та вимогою використовувати засоби індивідуального захисту. Також МОЗ планує відкрити музеї, бібліотеки з чітким дотриманням карантинних обмежень, соціальної дистанції та використанням засобів індивідуального захисту, а також термоскринінгом на вході.

«Також ми плануємо ще низку пом’якшень карантинних обмежень, але всі вони будуть чітко регламентовані: як саме можна буде відвідувати той чи інший заклад», – сказав Максим Степанов.

Нагадаємо, поки що карантин в Україні, який розпочали 12 березня з закриття усіх навчальних закладів, продовжений до 24 квітня. На початку квітня уряд запровадив жорсткі карантинні обмеження, у тому числі заборонив відвідувати дитячі і спортивні майданчики, зони відпочинку, ходити на вулиці більше, ніж по двоє, перебувати у громадських місцях без захисних масок, а пенсіонерам і тим, хто хворий на Covid-19 чи контактував з хворим, – виходити з дому.

Пізніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що послаблювати карантин почнуть не раніше травня – за умови позитивної динаміки захворювання на коронавірус. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, якщо кількість нових хворих буде зростати, то карантинні заходи скасовувати не будуть. Станом на 21 квітня в Україні підтверджено понад 6 тисяч випадків захворювання на коронавірус, майже половину з яких діагностували за останній тиждень.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.