Матір загиблого на сході військового медика не пустили на урочистості до Дня Незалежності

141
Матір загиблого на сході військового медика не пустили на урочистості до Дня Незалежності
Тамара Аболмасова втратила сина в 2014 році. Він загинув від обстрілу бойовиків на Луганщині

Жінка заявила, що була в списках, але сили безпеки не пропустили її через те, що вона несла з собою український прапор

Співробітники сил безпеки, які відповідають за прохід запрошених гостей на майдан Незалежності, не пропустили матір загиблого в 2014 році в Луганській області військового медика Андрія Аболмасова Тамару на урочистості з нагоди Дня Незалежності, в яких бере участь вище керівництво держави.

Про це вона розповіла в коментарі «Радіо Свобода».

«Я була в списках. Мій син був медиком у штурмовому батальйоні «Айдар», у 2014 році він загинув. У мене був прапор, на ньому нічого не написано, лише побажання хлопців, це по смерті сина було написано. Мене з цим прапором не пустили.

Вони (співробітники безпеки на металодетекторі при вході на майдан Незалежності) мені сказали, що я маю лишити цей прапор і пройти. Я не лишу цей прапор. Під цим прапором загинула моя дитина… Я не хочу бути на такому параді», – сказала Тамара Аболмасова.

Згодом до жінки підходили представники охорони з запрошенням пройти.

«Вони казали: проходьте, проходьте, проходьте. Але я вже не пішла, бо, розумієте, що мені вже навіть і не хочеться іти. Я просто його (прапор) взяла, а мене з ним не пустили. Я піду на другий марш, там, де мені буде зручно», – додала жінка.

Киянин Андрій Аболмасов загинув 17 серпня 2014 року. Брав активну участь у Євромайдані. На фронт вирушив добровольцем. Старший сержант батальйону «Айдар», фельдшер медичного пункту. Загинув у боях під Луганськом, снаряд влучив у будівлю, де були українські військові.

Аболмасов прикрив від вибуху своїм тілом чотирьох побратимів – «айдарівців» Юрія Надашкевича («Фізика»), Олексія Мельника («Балку») та Віталія Мороза («Горця»), а також мінометника з іншого підрозділу, ім’я котрого поки невідоме) від вибуху своїм тілом. Похований в Києві на Лісовому кладовищі.

Нагадаємо, цьогоріч президент України Володимир Зеленський скасував військовий парад до Дня Незалежності, організувавши натомість Ходу Гідності.

У свою чергу ветерани війни на сході України разом з волонтерами вирішили провести окремий марш, альтернативний тому, який організував Офіс президента.