Матір загиблого на сході військового медика не пустили на урочистості до Дня Незалежності

Жінка заявила, що була в списках, але сили безпеки не пропустили її через те, що вона несла з собою український прапор

Співробітники сил безпеки, які відповідають за прохід запрошених гостей на майдан Незалежності, не пропустили матір загиблого в 2014 році в Луганській області військового медика Андрія Аболмасова Тамару на урочистості з нагоди Дня Незалежності, в яких бере участь вище керівництво держави.

Про це вона розповіла в коментарі «Радіо Свобода».

«Я була в списках. Мій син був медиком у штурмовому батальйоні «Айдар», у 2014 році він загинув. У мене був прапор, на ньому нічого не написано, лише побажання хлопців, це по смерті сина було написано. Мене з цим прапором не пустили.

Вони (співробітники безпеки на металодетекторі при вході на майдан Незалежності) мені сказали, що я маю лишити цей прапор і пройти. Я не лишу цей прапор. Під цим прапором загинула моя дитина… Я не хочу бути на такому параді», – сказала Тамара Аболмасова.

Згодом до жінки підходили представники охорони з запрошенням пройти.

«Вони казали: проходьте, проходьте, проходьте. Але я вже не пішла, бо, розумієте, що мені вже навіть і не хочеться іти. Я просто його (прапор) взяла, а мене з ним не пустили. Я піду на другий марш, там, де мені буде зручно», – додала жінка.

Киянин Андрій Аболмасов загинув 17 серпня 2014 року. Брав активну участь у Євромайдані. На фронт вирушив добровольцем. Старший сержант батальйону «Айдар», фельдшер медичного пункту. Загинув у боях під Луганськом, снаряд влучив у будівлю, де були українські військові.

Аболмасов прикрив від вибуху своїм тілом чотирьох побратимів – «айдарівців» Юрія Надашкевича («Фізика»), Олексія Мельника («Балку») та Віталія Мороза («Горця»), а також мінометника з іншого підрозділу, ім’я котрого поки невідоме) від вибуху своїм тілом. Похований в Києві на Лісовому кладовищі.

Нагадаємо, цьогоріч президент України Володимир Зеленський скасував військовий парад до Дня Незалежності, організувавши натомість Ходу Гідності.

У свою чергу ветерани війни на сході України разом з волонтерами вирішили провести окремий марш, альтернативний тому, який організував Офіс президента.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.