Лукашенко заявив, що Україна сам дала Росії привід для агресії

За його словами, в Україні почали «душити росіян»

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Україна дала Росії привід для агресії і початку збройного конфлікту.

«Україна певною мірою підставилася. Росіян почали душити, мова там і інше – ну, питань, яких не має бути в Україні! Як би там не було, я не виправдовую зараз Росію, ні. Я не дорікаю Україні. Але як би там не було, Україна хоч і маленький, але дала привід для цього зіткнення», – сказав він в інтерв’ю «Ехо Москви», пише zaxid.net.

Крім того, за словами Лукашенка, українці не змогли йому відповісти, як вони відстоювали Крим у 2014 році.

«Щодо Криму, коли на мене почали наступати українці влітку після Криму того ж року, я їм сказав: де-факто – російський, юридично це не оформлено. А потім вони знову почали мене душити на площі Верховної Ради. Я їх запитую: ви мені скажіть, як ви захищали Крим? Скільки там українців загинуло за цю святу українську, як вони кажуть, землю? Тиша. Ось і відповідь на запитання. Я виходжу з реальної ситуації, а давати оцінки, чий Крим, – це вже ви займайтеся там. Я трішки серйозніше дивлюся на ці питання, не політизую і не займаюся агітацією», – говорить він.

Додамо, що на початку жовтня Україна та Білорусь попередньо домовилися про трансляцію українських телеканалів у Білорусі задля боротьби з російською пропагандою. Олександр Лукашенко також є лідером симпатій українців серед іноземних лідерів держав.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.