Лукашенко заявив, що послав білорусів забезпечити енергопостачання ЧАЕС

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що доручив білоруським спеціалістам забезпечити енергопостачання Чорнобильської АЕС.

Джерело: білоруське державне видання БелТА, УП

Деталі: Лукашенко розповів, що увечері 9 березня мав телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, і той його поінформував про ситуацію в районі Чорнобильської АЕС.

Він також додав, що на ЧАЕС уже направили білоруських фахівців.

Пряма мова Лукашенка: “Міністру енергетики доручено негайно подати туди електроенергію. У нас лінія електропередачі з радянських часів є, вона законсервована. Її треба негайно відновити.

За тимчасовою схемою доведеться, мабуть, до підстанції Чорнобильської електростанції подавати цю електрику, щоб у штатному режимі забезпечити безпеку Чорнобильської станції. Потрібно передбачити всі варіанти”.

Деталі: Також БелТА повідомляє, що Лукашенко здійснить робочий візит до Росії – на 11 березня у Москві заплановані переговори з Путіним.

На порядку денному “актуальні питання двосторонніх відносин, розвиток союзної кооперації, економічна взаємодія в умовах санкційного тиску”, а також “обстановка у регіоні та Україні”.

Передісторія:

  • 9 березня внаслідок дій російських окупантів Чорнобильська атомна електростанція залишилася без електропостачання.
  • Бойові дії тривають, що наразі унеможливлює ремонтні роботи та відновлення енергоживлення. Місто Славутич також знеструмлено.
  • Системи моніторингу ядерних матеріалів на Чорнобильській АЕС припинили передачу даних до МАГАТЕ.
  • Згодом знеструмлену через дії російських військ ЧАЕС підключили до резервних дизельних-генераторів, вони забезпечать живлення протягом 48 годин. 
  • 10 березня в Офісі президента заявили, що ситуація на Чорнобильській АЕС є небезпечною, оскільки станція через дії окупантів залишилася без енергопостачання, і зараз ніхто не розуміє, що там відбувається.
  • НЕК “Укренерго” заявила, що готова негайно розпочати ремонт лінії енергопостачання Чорнобильської АЕС ­– чекає лише “зеленого коридору”.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.