Понеділок, 22 липня

Коронавірус в Україні. Як правильно користуватися антисептиком

У Чернівцях виявили перший в Україні випадок захворювання на коронавірус. Чоловік наприкінці лютого повернувся з Італії. Нині він перебуває на лікуванні, а ті, хто з ним контактував, на обсервації.

Медики насамперед радять часто мити руки, і не лише під час спалаху хвороби, а й загалом, пише Твоє місто.

У центрі громадського здоров’я кажуть, що антисептик мусить бути в кишені кожної людини, втім важливо користуватися ним правильно. 

  • Не кожен антисептик, який продають майже на кожній касі в супермаркеті, впорається зі збудниками. Обирайте той, який містить від 60–80% спирту або містить 2% хлоргексидину.
  • Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук. Для цього слід використовувати 3 мл розчину, а це не менше 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером (це той, що з дозатором). Якщо у вас такий, то просто відкрутіть дозатор та вилийте на руки не менш 3 мл. До речі, правильну кількість антисептика зазвичай вказують на інструкції до виробу.
  • Обробляти руки слід не менше 30 секунд. Це справді важливо, інакше небезпечні мікроби можуть вижити.
  • Багато бруду збирається під нігтями, тож особливу увагу приділіть їхньому очищенню.
  • У разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри.
  • Тримайте антисептик якомога далі від маленьких дітей. Ці симпатичні баночки дуже притягують малечу, але спирт, який є в антисептику, дуже токсичний.

Антисептики можуть швидко зменшити кількість мікробів на руках у деяких ситуаціях, але вони не панацея від усіх видів мікробів. Для видалення деяких з них ефективніші мило та вода. Тому якщо є змога – частіше мийте руки.

Під час використання антисептика спочатку нанесіть його на поверхню однією руки, а потім розподіліть по всій поверхні обох рук. Важливо не витирати антисептик поки руки не висохнуть. 

 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.