КБ «Антонов» почало розробку українського бойового винищувача

855
КБ «Антонов» почало розробку українського бойового винищувача

Українські авіаконструктори розробили ескізи попереднього проекту винищувача «Легкий бойовий літак». Планується, що в майбутньому він замінить в армії бойові літаки МиГ29.

КБ «Антонов» почало розробку українського бойового винищувача

За попередніми даними, електронні системи вітчизняного «Легкого бойового літака», будуть зібрані з українських та іноземних деталей.

«Легкому бойовому літаку» (ЛБЛ) потрібно буде знайти своє місце в ніші, зайнята іншими легкими винищувачами. Основні стимули України для розвитку даного проекту підживлюються бажанням отримати незалежність від російських поставок, модернізувати свої ВПС і запропонувати цінний продукт для експорту. Фактично, ЛБЛ «облагородить» українську лінійку літаків, яка включає в себе літак АН-132 спеціального призначення і тактичний транспортний літак АН-178.

Враховуючи, що деякі з оборонних програм України покладаються на часткове іноземне фінансування і масштабну підтримку (наприклад, програма допомоги Саудівської Аравії по розробці і виробництву АН-132), буде цікаво подивитися, чи піде Київ аналогічним чином з ЛБЛ.

Партнер по фінансуванню і закупівель підвищив шанси на успіх нового винищувача в процесі розробки. Найважливішими факторами будуть також масштаби зарубіжної технічної підтримки та пошуку постачальників, особливо з США та Західної Європи. Велике залучення сторонніх ресурсів, особливо для ключових компонентів (наприклад, системи управління польотом), може скоротити час розробки, але це може також збільшити вартість і доступність літака для покупців.

Джерело