Понеділок, 20 травня

Кабмін схвалив зменшення швидкості до 50 км/год у населених пунктах

За перевищення швидкості пропонують встановити штраф у розмірі ₴3400

зменшення швидкості до 50 км/год

Уряд схвалив пропозицію Міністерства внутрішніх справ (МВС) обмежити максимальну швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах з 60 до 50 км/год.

Відповідне рішення Кабмін ухвалив на засіданні в п’ятницю, 10 листопада, повідомляють на сайті МВС, повідомляє zaxid.net.

Як зазначається, серед головних новацій МВС – обмеження швидкості руху у населених пунктах до 50 км/год. Ця швидкість не лише встановлена в Європі і США, а й рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

«Просте порівняння: при швидкості 60 км/год – зупинковий шлях становить 55 метрів, а імовірність летального результату при зіткненні із пішоходом – 82%. Натомість при швидкості 50 км/год – зупинковий шлях складе 40 метрів, а імовірність летальних наслідків знизиться до 20%», – заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

зменшення швидкості до 50 км/год

До слова, у липні Міністерство інфраструктури України погодило без змін проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 12.4 Правил дорожнього руху». Проектом передбачається, що швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах буде зменшена з 60 до 50 км/год. При цьому в нічний час – з 23:00 до 6:00 – дозволена швидкість не більш ніж 60 км/год.

Також повідомляється, що в кілька разів збільшуються розміри штрафів за адміністративні правопорушення. Наприклад, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більш ніж на 50 км/год установлено штраф 3400 грн (до тепер штраф за це правопорушення був 510 грн). За залишення місця ДТП запропонували встановити штраф 3400 грн і передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

У 20 разів зростає розмір штрафу за керування транспортом без права керування – він складе 10200 грн, а за повторне порушення – 40800 грн. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, будуть платити штраф у розмірі 20400 грн, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40800 грн.

Раніше повідомлялося, що Кабмін підтримав зміни, щодо скорочення терміну дії вперше виданого посвідчення водія з 30 до 2-х років. Цим вводиться перше тимчасове дворічне посвідчення водія. Після закінчення цих двох років посвідчення водія замінюють на постійне терміном дії 30 років без складання іспиту, якщо водій протягом дворічного терміну вчинив не більш ніж два адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. В іншому разі потрібно буде повторно складати іспит для отримання постійного посвідчення.

Також уряд схвалив законопроект про радикальне посилення покарання за порушення правил дорожнього руху в стані сп’яніння.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: