Понеділок, 27 травня

Вступ-2023: замість ЗНО планують провести удосконалений НМТ

У 2023 році замість традиційного ЗНО в Україні планують провести удосконалений національний мультипредметний тест, який матиме обов’язковий і додатковий блоки. Про це в Telegram повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет — пише Lviv1256.

“Безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють МОН планувати проведення зовнішнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі. МОН як альтернативу ЗНО розглядає проведення у 2023 році удосконаленого НМТ”, – повідомив Шкарлет.

За його словами, НМТ міститиме обов’язковий та додатковий блоки.

“Плануємо, що обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів: української мови; математики; історії України; іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови)”, – повідомив міністр.

Він зазначив, що учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.

“В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин”, – повідомив Шкарлет.

Реєстрацію для участі в НМТ планують розпочати у квітні, а тестування у червні – липні 2023 року.

Для вступу у 2023 році можуть бути використані результати:

  • НМТ 2023 року;
  • НМТ 2022 року;
  • ЗНО 2020-2021 років.

“Наголошую, що змінити формат проведення вступних випробувань можливо лише після ухвалення відповідного Закону, що є компетенцією Верховної Ради України”, – додав глава Міносвіти.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.