Херсонці накреслили карту “ленінопаду”

Ленінопад_на_Херсонщині

39 пам’ятників Леніну демонтували на Херсонщині за останні півтора року. Місцеві активісти створили інтерактивну карту, за допомогою якої відслідковують процес позбавлення області від монументів часів тоталітаризму. Дотепер в області залишається щонайменше 43 пам’ятники Леніну.

 

На карту нанесені маячки, завдяки яким кожен може дізнатись, коли, де і як пам’ятник демонтували на Херсонщині. Синім позначили “Ленінів”, жовтим — пам’ятники іншим комуністичним лідерам.

Демонтаж пам_ятника Леніну в м. Генічеськ

Крім того, на карті вказано й досі не знесені монументи: червоним – пам’ятники Леніну, блідо-рожевим – іншим більшовицьким окупантам. У синьому колі – пошкоджені тоталітарні монументи.

 

Рясний “ленінопад” на Херсонщині стартував на початку 2014 року, одночасно із подіями Революції Гідності. Найсвіжіший демонтаж “вождя” відбувся 8 серпня у містечку Велика Лепетиха. Також демонтували понад десять монументів іншим більшовицьким діячам.

 

В області ще залишилось 43 Ілліча, зокрема у районних центрах: м. Скадовськ, смт. Великоолександрівка, смт. Верхній Рогачик, смт. Нижні Сірогози, смт. Іванівка.

 

Як відомо, 21 травня 2015 р. вступили у дію декомунізаційні закони, згідно яких в Україні відкрито доступ до архівів тоталітарної доби, а радянська символіка заборонена і має бути усунена з публічного простору. Зокрема, пам’ятники та зображення радянських керівників, починаючи від секретаря райкому, працівників каральних органів — ГПУ, НКВД, КҐБ та осіб, причетних до встановлення тоталітарної влади та окупації.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: