Хай «Інтер» іде в Росію і там розповідає про телебачення мовою меншин, – Лариса Ніцой

7293

Відома письменниця та громадська діячка Лариса Ніцой відреагувала на те, що «Інтер медіа групп» виступив проти законопроекту, який зобов’язує українські канали транслювати не менш як 75% україномовного контенту.

Лариса Ніцой
Лариса Ніцой

Нехай «Інтер» випендрюється в Росії і там розказує про телебачення іншою мовою, аніж російська, – вважає відома захисниця української мови.

«Україна за даними ООН є моноетнічною нацією. Майже 90% становлять українці, і 10 відсотків інші національні меншини. З якого дива російській мові відвели аж 25 відсотків, мені не зрозуміло. Наша моноетнічність означає, що ми в праві ввести 100% державної мови, а це українська мова, усюди і на телебаченні теж. І навіть, якби ми були не моноетнічні, це теж означає, що маємо право ввести українську мову всюди, бо саме українська є мовою міжнаціонального спілкування в Україні. Однак, лояльні українці залишили цим ворогам-усього-українського цілих 25% інформаційного простору окупаційній мові», – сказала письменниця.

Запевнила, що такої лояльності немає в жодній іншій країні.

«Нехай не нагліють, бо отримають норму, як у Європейських країнах, де телебачення 100% державною мовою. Де немає двомовних каналів-покручів ТБ», – додала вона.

Обурилася, що канал висловлюються про українську мову в зневажливому тоні.

«Мало того, що їхні потуги виглядають, як конвульсії, то вони ще й випробовують терпіння українців».

Джерело