Вівторок, 27 лютого

Фіналістки Нацвідбору на “Євробачення” відмовилися відповідати Скрипіну на каналі ATR, чий Крим і чи є РФ агресором

Один з глядачів, що зателефонував до студії, нецензурно обізвав Анну і Марію Опанасюк.

Пише Детектор Медіа

На кримськотатарському телеканалі ATR вийшло в прямому ефірі програми «Prime Скрипін» інтерв’ю ведучого Романа Скрипіна з фіналістками українського Національного відбору на «Євробачення – 2019» Ганною і Марією Опанасюк, відомих глядачам як дует Anna Maria.

Після обговорення творчості артисток і їх конкурсної пісні, телеведучий вирішив обговорити з співачками той факт, що вони беруть участь в концертах телеканалу «Інтер», в тому числі концерту «Перемога. Одна на всіх”.

«Телеканал” Інтер “пропагує” русскій мір “, тобто, там весь час говорять про добрі справи Московської церкви, там розповідають про” Перемога. Одна на всіх “в розумінні того, що війна почалася в 1941 році», – підвів до обговорення виступів Анни і Марії на концертах телеканалу Роман Скрипін.

«Нас запросили взяти участь в цих концертах. Ми дуже поважаємо це свято – День Перемоги, – відповіла Марія Опанасюк. – Тому що у нас і прабабуся, прадідусь, бабуся, дідусь – вони нам дуже багато розповідали про це. Ми знаємо про це не просто з якихось там підручників, а ми знаємо це з вуст людей, які бачили все це на власні очі. І для нас це святий день. Для нас це свято. І ми дуже любимо ці пісні – пісні про перемогу, пісні про той час, пісні того часу, які були написані просто, щоб піднімати дух бійців ».

Телеведучий спробував з’ясувати, чи розуміють артистки, що беручи участь в подібних концертах і в акції «Безсмертний полк» (в участі у якій співачки самі ж заявили в студії), вони підтримують пропагування телеканалом «Інтер» ідеї «русского міра». Анна і Марія Опанасюк від прямої відповіді кілька разів пішли, наполягаючи на тому, що вони аполітичні.

«Розумієте, в чому різниця між вами і нами, – заявила Марія Опанасюк на зауваження Романа Скрипіна щодо того, що учасники акції« Безсмертний полк »є апологетами« георгіївської стрічки », яка заборонена в Україні. – Ви говорите про атрибути, про назви, про “георгіївські стрічки”, а ми говоримо про суть, про те, що люди вдячні тим, завдяки кому ми зараз живемо ».

В ході подальшої розмови Ганна Опанасюк згадала якесь відео, в якому нібито у Львові побили ветеранів (цю фейкову новину, поширену російськими ЗМІ в 2014 році вже не раз спростовували), і не змогла відповісти на питання Романа Скрипіна про те, чи йде в Україні війна з Росією.

«Послухайте, ми не є членами Секретаріату президента, щоб відповідати вам на це питання, – вступила Марія Опанасюк в розмову. – Ми – музиканти, які роблять свою справу ».

Далі приблизно таким же чином артистки відповідали і на питання про те, як вони ставляться до пропозиції створення Кримськотатарською автономії в складі України, і про те, напала Росія на Україну, і на питання від телеглядача: «Чий Крим?».

«Чудове запитання, – посміхнулися артистки, почувши його. – У нас є завжди відповідь на це питання. Крим – наш, бо це наш будинок. Він наш був, є і буде. Наш – з моєю сестрою. Ми там народилися, ми там почали співати, ми там наповнюємося енергією, це наше найулюбленіше місце на землі ».

При цьому артистки не змогли відповісти, під чиєю юрисдикцією знаходиться півострів, що сталося з ним в 2014 році (за словами артисток, «Україна його втратила») і тільки переконували телеведучого в тому, що «Крим залишився Кримом, тому що там той же море , ті ж гори, те ж повітря ».

Зрештою телеведучий попросив підтвердити артисток, що їхні батьки до сих пір живуть в Сімферополі і обоє, вже після окупації півострова країною-агресором, займали там високі державні посади.

Роман Скрипін: У вас розділена сім’я, наскільки я розумію …

Марія Опанасюк: Чому розділена?

Р.С .: Ну ви де живете?

М.О .: Ми в Києві живемо.

Р.С .: Ваша мама де живе?

М.О .: Батьки у нас живуть в Криму, в Сімферополі.

Р.С .: Працюють вони ким?

М.О .: Ну, якщо ви про нас там читали, то, напевно, ви знаєте, ким вони працюють.

Р.С .: Що значить «читав» … Це ж відкриті джерела, я нічого таємного не знайшов. Я вас питаю …

М.О .: Вони працюють на своїй роботі.

Р.С .: На якій?

М.О .: Вони юристи.

Р.С .: Тато ким працює?

Анна Опанасюк: Тато вже не працює …

Р.С. Але працював … До якого року?

М.О .: Він суддя, зараз вже у відставці.

Р.С .: До якого року працював суддею?

А.О .: Мені здається, десь два роки тому він пішов у відставку.

Р.С .: Тобто, вже під час окупації …

А.О .: Напевно, так …

Р.С .: Тобто, окупація відбулася …

М.О .: Навіщо ж задаєте такі питання, ви ж знаєте, ким працюють наші батьки?

Р.С .: Звичайно, знаю. Але я ж логічно вас до чогось веду, правильно? Хочу почути і від вас відповіді, і щоб глядачі, які будуть голосувати на «Євробаченні», теж зробили певні висновки, чи варто голосувати.

В результаті такого звивистого діалогу артистки заявили, що, в кінцевому рахунку, не їхні батьки збираються на «Євробачення», і що їм би хотілося більше говорити про конкурс, про їх творчий шлях, ніж про політику. Далі вони заявили, що нібито й гадки не мали про те, що їх мама, яка на даний момент працює в окупованому Криму «Заступником голови Ради міністрів Республіки Крим – керівником Апарату Ради міністрів Республіки Крим», в 2014 році отримала медаль Міноборони РФ «За повернення Криму ».

«Я ось вас вислухав … Може, вам не варто представляти Україну на” Євробаченні “? – підсумував розмову Роман Скрипін. – Якщо у вас немає елементраного розуміння, що таке Україна, і що є війна, і що є країна-агресор, і що є Крим – болюча точка для України, і що є війна на Донбасі … Те без розуміння цього, може, ви не гідні? »

При цьому телеведучий не раз підкреслив, що артистки – не просто співачки, з якими, можливо, і не варто було б обговорювати політичні питання, а обидві – володарки юридичної освіти.

Коли Роман Скрипін вже заявив, що збирається «ставити крапочку» в цій розмові, в студію додзвонився черговий глядач, який, не соромлячись у виразах, заявив, що «ці істоти – просто російські б * яді, сенсу з ними розмовляти просто немає».

Роман Скрипін стрімко закінчив ефір словами «Слава Україні!», На що артистки так і не відповіли «Героям слава!».

За інформацією видання «Крим. Реалії », мама артисток, Лариса Опанасюк, зараз займає посаду віце-прем’єра в підконтрольному Росії уряді Сергія Аксьонова. Батько, Олександр Опанасюк, в 2014 році, після окупації півострова, перейшов на службу Росії і був призначений суддею Верховного суду Криму. В Україні подружжя Опанасюк є фігурантами кримінальних проваджень про держзраді і бази «Миротворець». Але обидва недоступні органам слідства, оскільки живуть в  Криму.

Сестри Анна і Марія Опанасюк, свого часу – учасниці проекту «Голос країни» в команді Олександра Пономарьова, в 2011 і 2013 роках виступали перед кримською владою, функціонерами Партії регіонів і місцевими бізнесменами на акції «Успіх року», в грудні 2013 року – в центрі Києва для мітингувальників проти президента Віктора Януковича під гаслом «За європейську Україну!».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.