Епіфаній: біографія глави Української православної церкви, УПЦ КП

Главою помісної православної церкви в Україні став єпископ УПЦ КП Епіфаній.

OBOZREVATEL публікує найбільш значущі факти біографії 39-річного митрополита Переяславського і Білоцерківського.

“Рано чи пізно, але народ України матиме свою Помісну Православну Церкву, як має державу, президента, уряд, армію, гімн, герб, прапор… Це неминуче”, — ще в 2013 році заявив тоді ще новообраний намісник патріарха Філарета.

Єпіфаній (у миру Сергій Петрович Думенко) народився 3 лютого 1979 року в селі Вовкове Іванівського району Одеської області. Його дитинство і юність пройшли на Буковині.

Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній

Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній

Після школи Думенко вступив до Київської Духовної Семінарії, яку закінчив у 1999 році з першим розрядом.

Згодом вступив на навчання в Київську Духовну Академію, випускником якої став у 2003 році зі ступенем кандидата богослов’я за дисертацію “Формування церковно-канонічних збірників у Донікейський період і їх характеристика”.

З 2003 до 2005 викладав у Рівненській духовній семінарії УПЦ КП, також обіймав посаду секретаря-референта Рівненського єпархіального управління та особистого секретаря митрополита Рівненського та Острозького Даниїла (Чокалюка).

Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній

Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній

Був редактором інтернет-порталу “Рівне Православне” і членом редколегії церковно-релігійної газети “Духовна нива”. Є членом Національної спілки журналістів.

Рік жив у Греції, де стажувався в Афінському національному університеті на філософському факультеті.

Із благословення Святійшого Патріарха Філарета 21 грудня 2007 року в Михайлівському Золотоверхому монастирі був пострижений у чернецтво з ім’ям Епіфаній на честь святителя Епіфанія Кіпрського.

6 січня 2008 висвячений патріархом Філаретом у сан ієродиякона, а 20 січня 2008 року — в сан ієромонаха.

У січні 2008 року призначений секретарем патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета.

Рішенням Архієрейського собору УПЦ КП від 28 червня 2013 року возведений у сан митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського і призначений Патріаршим намісником із правами єпархіального архієрея.

Рішенням Священного Синоду УПЦ КП від 13 грудня 2017 Єпіфаній отримав титул митрополит Переяславський і Білоцерківський.

Крім багатьох церковних нагород, удостоєний державних орденів “За заслуги” II і III ступенів, почесної грамоти Кабінету міністрів, нагород Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, командування Сухопутних військ ЗС України та ін.

В одному з інтерв’ю він розповів, що на дозвіллі займається перекладами.

“Читаю і перечитую праці святих отців, намагаюся перекладати їх українською мовою”, — сказав церковник.

Стає все більш очевидним, що російські політичні та церковні кола через свій структурний підрозділ УПЦ МП роблять все можливе, щоб використати її як інструмент проросійського впливу на державу, владу та суспільство в Україні“, — писав митрополит Епіфаній у статті “Чи довго ще в українських душах буде нишпорити Москва?”.

Відзначається, що Епіфанія називають людиною, віддаленою від основних груп впливу в церкві і близькою до патріарха. Його знання грецької мови може бути істотним плюсом у світлі відносин із Константинополем.

Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній

Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній

Нагадаємо, всього у Соборі брали участь 190 осіб.

Найбільше було представників УПЦ КП: до складу делегації увійшли 42 архієрея і з ними по одному священику та мирянину. Загалом 126 делегатів. Кожен єпископ УПЦ МП також прийшов зі священиком і мирянином, всього — 30 осіб. Українська автокефальна православна церква підтвердила участь 12 єпископів (разом зі священиками і мирянами — 36 делегатів).

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: