Вівторок, 27 лютого

Які професії будуть затребувані в Україні через п’ять років: озвучено список

Уже через п’ять років в Україні будуть найбільш популярні професії, пов’язані з менеджментом із продажу та персоналу, агросектором, IT-сферою, екологією, сферою послуг, а також робочі спеціальності. В останній галузі особливо популярними будуть ті, які стосуються автомобільного ремонту.

Про це йдеться в матеріалі “Сегодня” — пише OBOZREVATEL. Менеджери з продажу, з персоналу, маркетологи, юристи – це так звані синтетичні фахівці, які самі нічого не виробляють. Але такі професії будуть затребувані завжди, говорить старший аналітик компанії Empori group Артем Беркович.

“Великі компанії заходять на ринок України і хочуть зайняти частку ринку. Якісних співробітників завжди будуть забирати в компанії на високі оклади. Пандемія в даному випадку зажадає від цих фахівців готовність змінювати свій робочий уклад і підтримувати стабільність роботи компанії (навіть моральний дух)”, – пояснив фахівець.

У свою чергу IT-сектор залишається найбільш перспективною сферою – як по зарплатах, так і за кількістю вакансій. “Найбільш затребуваний напрямок, який буде актуальним протягом наступних 5-10 років, – це IT. Сфера багатогранна, так що компаніям потрібні всі: від розробників ПЗ до обслуговувачів IT-інфраструктури. Зарплати тут найцікавіші: дохід хорошого фахівця можна порівняти з зарплатою керівника вищої ланки з інших сфер”, – каже бізнес-експерт Сергій Сароян.

При цьому є один нюанс. Навчання за такими спеціальностями в Україні поки не сучасне, тому майбутнім фахівцям радять відправитися за знаннями за кордон.

За словами Берковича, на Заході вже кілька років дуже модним є біохакінг – що прийде і в Україну. “Екологи будуть дуже важливі. Недарма багато компаній вказують у своїх звітах екологічність, і це є тригером для вибору покупки акцій. З огляду на побоювання світу за вплив майнінгу криптовалют на екологію, можна чекати, що цей напрямок і фахівці будуть розвиватися в майбутні роки”, – пояснює експерт.

Популярною буде сфера послуг і робочі спеціальності. В першу чергу, завжди будуть затребувані фахівці в індустрії краси.

Крім того, будуть потрібні психологи. Ця професія навряд чи буде високооплачуваною, але без роботи через п’ять років такі фахівці не залишаться.

“В країні культура розвивається, незважаючи на страшні періоди життя людей після 2014 року, включаючи воєнний час і кризу пандемії. Відкривається все більше центрів із психологічним ухилом, наприклад, на розуміння дітей або на психологічне дозвілля. Як інструктори з йоги стали звичним явищем в нашій країні, так і психологи будуть потрібні”, – зазначає Беркович.

Крім того, не зникне і попит на робітничі професії в Україні. Особливо будуть потрібні фахівці з ремонту автомобілів. Йдеться, в першу чергу, про тих, хто буде добре розуміти електроніку і якісно ремонтувати прості поломки в автомобілях.

Раніше повідомлялося, що в Україні з початку 2021 року роботодавці найбільш активно шукали продавців-консультантів, вантажників, менеджерів з продажу, кур’єрів, охоронців і водіїв таксі. Через те, що рівень зарплат у столиці і містах-мільйонниках все ще істотно відрізняється від регіонів, іноді претендентам вигідніше з фінансової точки зору мігрувати до великих міст чи шукати роботу вахтовим методом, навіть з урахуванням витрат на транспорт, проживання, комунальні послуги і т.д.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • В Україні найвищу середню зарплату отримують розробники, які володіють мовою С++. Вони можуть претендувати на щомісячний заробіток в розмірі близько 168 тис. грн.

  • В Україні офіційно безробітними числяться 401 тис. чоловік. За весь час карантину такий статус отримували близько 1 млн осіб, 665 тис. із них працевлаштувалися.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: