п`ятниця, 14 червня

В Україні змінять умови виходу на пенсію: що відомо

Від 2025 року вихід на пенсію для українців стане складнішим. Через посилення вимог не кожен зможе вийти на пенсію у 60 років. Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України.

Джерело: Tvoemisto.tv.

До прикладу, у 2023 році для виходу на пенсію у 60 років громадянам було достатньо накопичити 30 років страхового стажу, але від 2024 року ця вимога посилилася до 31 року. Наступного року це число збільшиться ще на один рік, і щоб вийти на пенсію, доведеться відпрацювати вже 32 роки.

Якщо громадянин працював неофіційно, без офіційного оформлення, і за нього ніхто не сплачував єдиний соціальний внесок, то він не матиме страхового стажу і, відповідно, не матиме підстав для отримання пенсії. Це підкреслює важливість офіційного працевлаштування та сплати соціальних внесків для забезпечення майбутнього пенсійного забезпечення.

Якщо страховий стаж громадянина України до досягнення ним 65 років становитиме менше 15 років, він не має права на отримання пенсії. Йому буде доступна тільки тимчасова соціальна допомога, розмір якої не перевищує прожитковий мінімум. Водночас кожні пів року буде потрібно підтвердження права на отримання такої виплати.

Нагадаємо, що від 1 червня відбудеться перерахунок пенсій в Україні, однак не усім. Хто виконав у квітні певні умови, можуть розраховувати на доплату майже у розмірі 1 000 грн.

На перерахунок пенсії мають право ті, хто виконав умови:

  • продовжили працювати після призначення пенсії;
  • за час роботи отримали щонайменше 24 місяці додаткового стажу.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: