Понеділок, 17 червня

В Україні остаточно заборонили тонкі поліетиленові пакети. Що це означає

Із 1 січня остаточно почав діяти закон України, що забороняє розповсюджувати поліетиленові пакети товщиною до 50 мкм. Навіть як первинне пакування для сипучих продуктів, риби та мʼяса та навіть на платній основі. 

Джерело: Tvoemisto.tv.

Zero Waste Lviv пояснює, що це означає:

  • по-перше, тонкі й надтонкі поліетиленові пакети (так звані «маєчки» та інші маленькі) мають зникнути з магазинів, супермаркетів, ринків, закладів харчування та надання послуг.
  • по-друге, їх мають замінити біорозкладні пакети (не плутати з оксорозкладними), що відповідають стандартам та мають спеціальне маркування.
  • по-третє, дозволеними лишаються товсті поліетиленові пакети (ті, які зазвичай можна знайти в прикасових зонах супермаркетів, та аналогічні за товщиною). Проте не безкоштовно.

«Чому ми радіємо заміні поліетиленових пакетів на біорозкладні? Бо вони спрощують роздільний збір органічних відходів. Саме так, зібрані в біорозкладні пакети харчові рештки можна викидати в баки для органіки разом із пакетом. Тож тепер справа за продавцями, які мають впроваджувати зміни, та Держпродспоживслужбою як уповноваженим контролюючим органом», – йдеться в повідомленні.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.