Вівторок, 27 лютого

Директора «Стрийводоканалу» покарали за публікацію адрес боржників на білбордах

Суд оштрафував на 1700 грн директора комунального підприємства «Стрийводоканал» Володимира Козака за розповсюдження персональних даних. Влітку підприємство на рекламних щитах вивісило адреси мешканців Стрия, що заборгували гроші за водопостачання.

Джерело: ZAHID.NET.

Окрім переліку адрес, де проживають боржники, та сум боргів, на білбордах також були підписи «Вами “пишається” громада міста». У «Стрийводоканалі» тоді були переконані, що не публікують персональних даних боржників, оскільки не вказують їхніх прізвищ.

Однак Стрийський міськрайонний суд розглянув цю справу та виявив порушення персональних даних. Посилаючись на тлумачення Конституційного суду, в постанові вказано, що персональними даними є відомості про національність, освіту, релігійні переконання, матеріальний та сімейний стан, адресу та ін.

Директор «Стрийводоканалу» Володимир Козак тричі не приходив на засідання суду, тому справу розглядали без нього. Суддя Назар Янів визнав його винним у порушенні законодавства у сфері захисту персональних даних та оштрафував на 1700 грн. На постанову суду ще може бути подана апеляція.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.