Пенсіонери почнуть отримувати перераховані пенсії з 4 грудня

У кого і на скільки зростуть виплати

З четвертого грудня 2018 року пенсіонерам почнуть виплачувати перераховані пенсії. Перерахунок пенсійних виплат провели у зв’язку з тим, що з 1 грудня зріс прожитковий мінімум і тепер для непрацюючих громадян він становить 1497 грн (був – 1435 грн).

На Львівщині, як повідомила ZAXID.NET заступниця начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Руслана Іванкова, проживає 682 тисячі пенсіонерів, 620 тисячам уже провели перерахунок пенсій.

Передусім, зросла мінімальна пенсія – з 1 грудня вона становитиме 1497 грн.

Станом на 1 листопада 2018 року, за словами Руслани Іванкової, на Львівщині проживало понад 80 тис. пенсіонерів, які отримують пенсію в розмірі 1452 грн. (за наявності у чоловіків 35, а у жінок 30 років страхового стажу) і понад 40 тис. пенсіонерів, які отримують пенсію в розмірі 1435 грн. (за відсутності у чоловіків 35, а у жінок 30 років страхового стажу). З 1 грудня їхні пенсійні виплати зростуть до 1497 грн.

Перерахували пенсії і тим, хто отримує максимальний розмір пенсії. Таких пенсіонерів на Львівщині 395. З грудня вони отримуватимуть 14970 грн ( до грудня отримували 14350 грн).

«Окрім мінімальних та максимальних розмірів пенсій з 1 грудня 2018 року також перераховані надбавки, підвищення та інші виплати, які встановлюються до пенсій, розмір яких розраховується, виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тож суми, на які зросли пенсійні виплати, у кожного будуть різні», – повідомила Руслана Іванкова.

Уже у грудні дещо більші пенсії отримають ті, хто має понаднормативний стаж, громадяни, які отримують пенсії у зв’язку з втратою годувальника, ветерани війни, орденоносці, почесні донори, інваліди війни, учасники війни тощо.

Наступного перерахунку пенсій слід очікувати у березні 2019 року. За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, тоді буде проведено осучаснення пенсій за формулою – сумою 50% зростання рівня інфляції та 50% зростання середніх зарплат за 2018 рік.

«Якщо інфляція цього року буде 12%, як прогнозується, то до розрахунку береться 6%. Фонд оплати праці зріс за вісім місяців на 25%, тобто до розрахунку береться 12,5%. У сумі це 18,5%. Це означає, що зростання пенсій відбудеться до 20% від тих розмірів пенсій, які є сьогодні», – пояснив Андрій Рева.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: