Вівторок, 26 вересня

Одна з областей України хоче відновити міжнародні авіарейси. Як це можливо

На Закарпатті заявили про можливість відновлення пасажирських рейсів з міжнародного аеропорту «Ужгород». Місцеві депутати виділили 26 мільйонів гривен на цей аеропорт, і запевняють, що відновити пасажирські перевезення там нині можливо, бо злітно-посадкова смуга частково розташована у повітряному просторі Словаччини, який є відкритим. Про це інформує видання про авіацію «Крила» — пише Tvoemisto.tv.

«26 мільйонів виділяються для того, щоб у нас з’явився великий, унікальний і можливо останній, головний в державі аеропорт. Насправді це єдиний в Україні аеропорт, який може функціонувати для пасажирських перевезень, тому що злітно-посадкова смуга починається зі Словаччини і  закінчується Словаччиною. Злітаючий борт попадає у небо Європейського Союзу, а не в небо України, яке сьогодні закрито у зв’язку з подіями», – повідомив Володимир Чубірко, голова Закарпатської облради.

Кошти виділили на збільшення статутного капіталу аеропорту «Ужгород».

Він додав, що на його думку, за місяць-другий можливо відновити пасажирські перевезення: «У нас полетять борти наших українських авіакомпаній, ті, які базуються сьогодні в Європі, в напрямку Відня, в напрямку, якщо потрібно, Праги, Мюнхена». 

Нагадаємо, що із початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну небо над країною для пасажирських літаків закрите.

Додамо, що міжнародний аеропорт «Ужгород» розташований за кілька метрів до словацького кордону – для зльоту і посадки в Ужгороді літаки повинні заходити в повітряний простір Словаччини. Його використання вимагає міжурядових домовленостей. З 2016 року аеропорт не працював, бо закінчився термін міжурядової угоди України та Словаччини про спільний повітряний простір. У 2019 аеропорт приймав поодинокі рейси компанії «Мотор Січ». Однак, того ж рокупідприємство призупинило роботу через нерентабельність.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.