Для отримання Шенгену українцям доведеться здавати відбитки пальців

віза шенгенТака процедура стане обов’яковою з 23 червня. Відтоді консульські установи країн Шенгенської угоди запроваджують нову візову інформаційну систему.

Здати документи на візу можна буде лише особисто. Біометричні дані прийматимуть у  консульствах та візових центрах. Відбитки пальців можуть брати щораз при видачі «шенгену», а в перспективі така процедура буде обов’язковою раз на п’ять років. Перелік документів, необхідних для отримання візи, залишається незмінним. Нововведення стосується всіх кран, які входять до Шенгенської зони.

«Фотографію можна змінити, можна виробити фальшивий паспорт, а відбитки пальців підробити неможливо. У цій процедурі є певна складність, адже кожен повинен прийти особисто. На жаль, це буде займати певний час і тому процедура прийому документів затягнеться», – каже Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд.

Відбитки зніматимуть з усіх десяти пальців. Процедура може зайняти до 20 хвилин.

Через нові правила туристичні фірми вже не зможуть подавати візові заявки замість своїх клієнтів. Здавати документи на туристичну візу доведеться особисто і за місцем прописки.

Не братимуть відбитки пальців у дітей  до 12 років та у людей, в яких фізично неможливо це зробити. Окрім того, не потрібно здавати біометричні дані при оформленні Національної візи.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.