Верховна Рада прийняла у першому читанні проект закону Про внесення змін до деяких законів (щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону).
Про це повідомляється на сайті парламенту.
Згідно з пояснювальною запискою, у 2000 році був введений мораторій на 10 років на проведення суцільних рубок в ялицево-букових лісах на крутих схилах у Карпатському регіоні. Однак у 2011 році цей мораторій перестав діяти.
Автори законопроекту стверджують, документ дозволяє проводити тільки вибіркові рубки для оздоровлення ялицево-букових лісів на крутих схилах в лісах Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької областей.
Крім того, законопроект вносить зміни до статей 21 і 26 закону Про природно-заповідний фонд, а саме забороняє проведення рубок головного користування в національних природних парках, заказниках.
Також законопроект вносить зміни в закон Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону про продовження дії заборони на проведення суцільних рубок ялицево-букових лісів на крутих схилах Карпатського регіону.
За прийняття відповідного законопроекту №6749 за основу проголосували 259 народних депутатів, жоден не проголосував проти.
Нагадаємо, в квітні 2015 року Верховна Рада прийняла закон, який на 10 років заборонив експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді. Мораторій на вивезення деревних порід, крім сосни, почав діяти з 1 листопада 2015 року.
У серпні 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон про посилення відповідальності за порушення вимог охорони природних лісів і незаконну вирубку дерев. Реалізація відповідного закону сприяла збереженню природних цінностей європейського значення, зокрема лісів, в рамках виконання вимог Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат.
Крім того, експерти заявляли, що вирубка лісу на Закарпатті може стати величезною проблемою, яка в кінцевому підсумку призведе до екологічної катастрофи.
20 березня Рада підтримала за основу проект закону №5495 про збереження українських лісів і запобігання незаконному вивозу необроблених лісоматеріалів.
Підтримайте проект на Patreon