Вівторок, 23 квітня

Депутат від «Слуги народу» розповів подробиці про наступний етап децентралізації

Зокрема, В Києві повернуть райради, а в областях скасують державні адміністрації

Голів обласних державних адміністрацій (ОДА) можуть замінити на префектів, а в Києві знову з’являться районні ради, які були ліквідовані восени 2010 року, розповів перший заступник голови парламентської фракції президентської партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко в інтерв’ю LB.ua.

«Можливо, в новій редакції закону “Про столицю” такої позиції як голова КМДА взагалі не буде. Зрозуміло, що зараз вона є в Конституції, але в тих змінах, які ми плануємо загалом по децентралізації, не буде голів ОДА», – заявив Корнієнко.

За його словами, замість голів ОДА планується ввести посаду префекта.

Також Корнієнко повідомив, що в Києві з’являться районні ради і районні виконкоми, обговорюється питання про те, щоб наділити їх правом залишати собі частину місцевих податків.

Корнієнко розповів, що в «Слузі народу», яка володіє монобільшістю в парламенті, планують закінчити децентралізацію до весни, після чого провести місцеві вибори (наразі чергові місцеві вибори заплановані на жовтень 2020 року, однак влада може провести їх достроково). Також у планах – прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій країни, в якому буде прописано склад кожної громади.

До слова, ідея замінити в Україні голів ОДА на префектів активно обговорювалася ще з 2015 року. Навіть було визначено правила призначення і звільнення префектів, а також планувалося, що перших префектів мали призначити до квітня 2016 року. Однак цей процес пригальмувався.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.