п`ятниця, 4 жовтня

Будиночки для кішок прославили українку з Маріуполя на весь світ

Те, що починалося, як хобі, стало для Галини Ясенєвої прибутковим міжнародним бізнесом

Мешканка Маріуполя прославилася своїми меблями для кішок. Зараз в Європі і США дуже великий попит на такі аксесуари, тому іноземні компанії вже пропонують креативній українці багаторічні контракти. А починалося все з будиночка для своєї кішки.

Майже два десятиліття Галина Ясенева відпрацювала на металургійному заводі, а зараз має власне виробництво – воно прийшло в життя жінки разом з кішкою, для якої господиня вирішила придбати спеціальні меблі.

Асортимент в зоомагазині її не влаштував, тому і вирішила змайструвати “котобудиночок” самостійно.

зоомеблі підприємства "Маркісса"  Галини Ясенєвої

зоомеблі підприємства “Маркісса” Галини Ясенєвої

“Це була кішечка шотландська висловуха. Ми теж облаштовували свій побут у новій квартирі і хотіли щось для свого домашнього улюбленця облаштувати”, – згадує вона.

Батько Галини – столяр-будівельник, тому Галина з верстатами з дитинства на “ти”. Вона часто навідувалася в батьківську майстерню, тому до виконання завдання підійшла вже з професійними знаннями.

У своїй роботі підприємниця використовує екологічну фанеру, яка практична і легка в обробці. Зоомеблі збираються як конструктор – без кріплень і цвяхів. За словами Галини, саме така задумка дуже подобається клієнтам. Адже меблі можна збирати як цілі містечка, спочатку купити одну хатку, потім іншу докупити. Були і такі випадки, коли купували цілі кімнати для тварин.

“Для мене це не було чимось новим, несподіваним. Я подивилася, що роблять, і вирішила, що зроблю краще сама. І, загалом, почала робити – зробила собі, потім прийшли сусіди, побачили. Сусідський кіт сам прийшов до нас, через балкон зазирнув”, – жартує підприємниця.

Друзі захопилися виробами Галини, замовили їх для своїх кішок і порадили жінці створити власний бізнес. Перший же “котобудиночок” в інтернеті купили вже через 6 хвилин. Так її хобі виросло до цілого підприємства. Спершу там працювали ручними інструментами, а потім син Галини запропонував робити основні операції на верстатах.

зоомеблі підприємства "Маркісса"  Галини Ясенєвої

зоомеблі підприємства “Маркісса” Галини Ясенєвої

“Були невеликі гроші, рідні теж допомогли. Любителям кішок зателефонувала: хочете взагалі ексклюзивні буду робити – допоможіть, хочу лазерний верстат купити. Купила, замовила його в Китаї. Розмитнення обійшлася дорожче, ніж верстат”, – ділиться досвідом столяр.

Галина Ясенєва розповідає, що влітку 2018го року почула про програму «Український донецький куркуль». Те, що підприємцям Донеччини, її знайомим, допомагали розширити справу, надихнуло жінку.

«Ми поїхали до Краматорська, нам вказали, що не так у нашому бізнес-плані, порадили звернутися до місцевого управління економіки. Нам допомогли з розрахунками, саме з економічною частиною. Ми просили на придбання верстата – він дорогий, коштує до 5 тисяч доларів, самотужки не можемо його придбати”. 

На конкурсі проектів у жовтні підтримали бізнес-план ПП “Маркісса” – за грантові гроші у 340 тисяч гривень незабаром підприємниця планує придбати верстат українського виробництва. Також хоче взяти на роботу п’ятьох працівників. Зараз підприємство працює з центром зайнятості, запрошує на стажування охочих.

«У нас кадрова проблема. Я не знаю, де знайти кваліфікованого працівника. Звернулася до центру зайнятості, планую піти до професійно-технічних закладів. Ми покажемо виробництво, головне, щоб людина мала бажання творити. У нас цікаво, можна досвід отримати», – каже Галина Ясенєва.

Особливість цих будиночків в тому, що їх можна доповнювати новими деталями, наприклад, зробити будинок двоповерховим або додати в нього котячі аксесуари.

Сьогодні замовлення на таке житло надходять з усього світу. А ось тайванці взагалі уклали з Галиною контракт на 5 років. Постачати меблі на далекий азіатський острів будуть по морю в контейнерах.

зоомеблі підприємства "Маркісса"  Галини Ясенєвої

зоомеблі підприємства “Маркісса” Галини Ясенєвої

А ще вона вірить, що за малим бізнесом майбутнє України. Саме ці люди рухатимуть країну до змін. Лише б держава створювала умови і можливості для розвитку підприємництва.  

За матеріалами: Сегодня, Бізнес-схід


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.