Вівторок, 8 жовтня

Борці з корупцією вважають нові призначення в ГПУ захистом старої системи

Сьогодні на прес-конференції Голова парламентського комітету по боротьбі з корупцією Єгор Соболєв та голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін виступили з критикою нового перерозподілу обов’язків в Генеральній прокуратурі України. Відповідно до нього, процесуальний нагляд за всіма справами, що стосуються розслідування справ ТОП-корупціонерів передається заступнику Генерального прокурора Олегові Заліско, відомому «злиттям» справ по екс-посадовцях Януковича. Також Заліско був причетний і до скандалу, навколо нещодавніх обшуків в Українському центрі оцінювання якості освіти.

 

«Такий перерозподіл обов’язків наочно демонструє, що Шокін робить все можливе, щоб і надалі зберегти існуючу корупційну систему в Генеральній прокуратурі, – стверджує Єгор Соболєв,  Голова комітету по боротьбі з корупцією Верховної ради України. – Саме тому я закликаю всіх народних депутатів поставити свій підпис за відставку Генерального прокурора. Всі підписи за відставку Шокіна були передані мені, і я зроблю все можливе, щоб якнайшвидше зібрати необхідних 150 підписів та винести питання недовіри до Генерального прокурора на голосування до сесійної зали».

 

Слід відзначити, що попередньо експерти вже висловлювали побоювання щодо того, що реформування прокуратури може бути використане, щоб перерозподілити обов’язки та сферу відповідальності заступників Генерального прокурора, тим самим зменшивши незалежність роботи молодої команди реформаторів Каська-Сакварелідзе. Як повідомляла раніше прес-служба ГПУ: “”Відтепер весь комплекс питань щодо запобігання та протидії корупції, розслідування злочинів, скоєних службовими особами, які займають особливо відповідальне становище в державі, покладено на заступника генпрокурора Віталія Каська”.  Тим не менше прес-служба ГПУ не повідомила, що процесуальний нагляд за цими розслідуваннями здійснюватиме команда Олега Заліско.

 

«Це людина старої системи, яка довела своє небажання боротися з корупцією «злиттям» справ по Іванющенко, який керував тітушками на Майдані   та Злочевському, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління “Центру протидії корупції”. – Фактично, Шокін використав реформу прокуратури, щоб поставити своїх людей на потрібні позиції та повністю контролювати чи гальмувати процес перебігу ТОП-справ по високопосадовцям”.

 

Варто зазначити, що саме процесуальний керівник справи, а не слідчий, який її веде, приймає  рішення щодо всіх кроків слідства: починаючи від дозволу на виїмку та обробку документів та закінчуючи арештом особи.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.