Уряд США надасть летальну зброю Україні безкоштовно – посол Йованович

Уряд Сполучених Штатів Америки надасть летальну зброю Україні абсолютно безкоштовно. 

Про це сказала посол США в Україні Марі Йованович в інтерв’ю РБК-Україна

Зокрема, за словами Йованович, сторони ще опрацьовують деталі постачання летального озброєння до України, а також можливість його застосування в зоні АТО на Донбасі.

“Ми працюємо не тільки в межах нашого внутрішнього процесу з Конгресом, але і в ході переговорів і координації з урядом України. Однак ще раз підкреслю, що мова йде саме про оборонне озброєння”, – зазначила вона. 

Крім того, Йованович розповіла, коли США почнуть поставляти Україні зброю.

“Процедура інформування гілок влади в Сполучених Штатах займає деякий час. Крім того, потім потрібно буде опрацювати всі логістичні питання, щоб постачання були виконані ретельно і добре. І це, передусім, в інтересах України. Адміністрація (президента США – ред.) прийняла рішення про надання Україні додаткових оборонних можливостей. Тепер про це має бути проінформований Конгрес, але, нагадаю, що Конгрес свого часу вже прийняв закон, який передбачає фінансування такої допомоги, і ми знаємо, що Конгрес в цілому підтримує це питання, тому чекаємо просування вперед в цьому питанні”, – підкреслила посол.

При цьому вона пояснила, що на даний момент мова йде про постачання оборонної допомоги від уряду США.

“Зараз ми говоримо про оборонну допомогу, яка надається Україні від уряду Сполучених Штатів. Комерційні контракти і комерційні продажі – це зовсім інше питання”, – сказала Йованович і додала, що ці постачання будуть безкоштовними.

Як повідомлялося, у грудні президент США Дональд Трамп схвалив продаж летальної зброї Україні. За даними американського телеканалу ABC, план адміністрації Трампа передбачає постачання Україні 35 пускових установок і 210 протитанкових ракет. До партії можуть бути включені також протитанкові ракетні комплекси Javelin. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: