п`ятниця, 26 квітня

СЦКК: ремонтно-відновлювальні роботи на Донбасі тривають (фоторепортаж)

Одним з напрямків діяльності Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації сторін є сприяння у відновленні інфраструктури та економіки Донбасу.

Після того, як активні бойові дії завершились, життя в регіоні поступово нормалізується: у міста повертаються люди, працюють підприємства, малий та середній бізнес.

У цьому є чимала заслуга декількох українських офіцерів. Керівник групи контролю та координації відновлювальних робіт CЦКК – черкащанин полковник Євген Павлович Корж. Він та його колеги, полковник Антон Мельник та майор Олег Довгалюк, відповідають у СЦКК за те, щоби заявки на проведення ремонтних робіт від керівників промислових підприємств та об’єктів народного господарства вчасно погоджувались із військовим командуванням АТО. Адже деякі ділянки робіт, до прикладу лінії водогонів, високопотужні енергомережі чи залізничні колії, перебувають у так званій «сірій зоні», тобто на лінії розмежування між позиціями ЗС України та бойовиків. До того ж, від цих українських офіцерів  залежить й отримання гарантій безпеки для ремонтних бригад, які виконують роботи у на ділянках лінії розмежування. Для того, щоби бойовики не застосовували зброю проти ремонтників та не зчиняли перешкод, також потрібне втручання фахівців з СЦКК.

Полковник Євген Корж розповів, що останнім часом темп відновлювальних робіт досить інтенсивний. Зокрема, лише з 19 по 24 жовтня українською стороною СЦКК отримано 58 заявок на проведення аварійно-відновлювальних робіт, з них, по 50 зверненнях вже ухвалено позитивні рішення.

– У зв’язку з відведенням певних видів техніки і озброєння від лінії зіткнення в Луганській області, та за сприяння СММ ОБСЄ, виконання робіт на цій ділянці збільшилося практично шість разів, – говорить полковник Є. Корж. – Було 3 ділянки виконання робіт, а стало 18! Це й не дивно, скоро зима. Газ, вода, електрика – усе це потрібно, щоби підготувати регіон до холодів. Та й не усі знають, що частина електрики, яка виробляється енерговидобувними підприємствами Донбасу живить міста та села, підприємства в Харківській та Запорізькій областях. Для того, щоби лінії електромереж та підстанції не виходили з ладу має відбуватись те, що енергетики називають «завантаженням». Тобто, вироблена електрика має вчасно віддаватись споживачам. А робити це із частково недієздатними лініями важко: відбувається постійне перевантаження робочих магістралей. Тому, щодня робимо усе можливе для забезпечення відновлювальних робіт. Це важливо для нашої економіки.

Зі слів офіцера, повністю відновлена лінія електропередач Харцизськ-Зоря, яка живить електрикою місто Маріуполь. За узгодженням з обох сторін по виконанню робіт з відновлення високовольтних ліній електропередач та розмінування підступів до неї, відремонтовано запасний водогін насосних станцій міста Майорськ.

Також, за допомогою українських саперів проведено розмінування та підготовлено до відновлення споруди та будівлі колійні машинної станції на напрямку Курдюмівка-Микитівка. І таких прикладів не один десяток.

Натомість, зазначає офіцер, є в роботі й негативні моменти. Основна – навмисні перепони збоку представників НЗФ ОРДО/ОРЛО. На тій стороні існує власне розуміння порядку і порядності. Відтак, «адміністратори» бойовиків встановили, що підпис та розгляд заявок від підприємств буде проходити тільки два дні на тиждень: у вівторок та четвер у визначені години. На відміну від української сторони, де час на розгляд такої заявки не перевищує восьми годин. Непоодинокі випадки й відвертого саботування бойовиками  окремих звернень по заявках.

Втім, навіть повз подібні бюрократичні колізії, українська сторона СЦКК робить усе можливе, щоби на землях Донбасу відновилось мирне життя: залізницею почали курсувати вантажні потяги, які перевозять вугілля на ділянці Курдюмовка-Майорськ-Микитівка. Також, роботи щодня тривають на 23 ділянках території уздовж лінії розмежування: ремонтуються опори та дроти ЛЕП, місця пошкодження магістральних газогонів.  Оглядаються та звільняються від мінних загороджень певні ділянки території. Зокрема, днями розпочаті роботи із розмінування місцевості поблизу Вуглегірської ТЕС. Незабаром, там зможуть пройти ремонтники місцевих електромереж для відновлення ліній електропередач.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.