Члени спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зібрали матеріали щодо обстрілу бойовиками ОРДО підрозділу ЗС України на місці події

2+7 жовтня у районі населеного пункту Троїцьке на Донеччині, з території тимчасово непідконтрольній українській владі було здійснено обстріл підрозділу ЗС України, який виконував роботи з інженерного забезпечення. Обстріл вівся протитанковими керованими ракетами. Загалом, було здійснено два пуски. У результаті цієї події отримали поранення чотири військовослужбовці, та був виведений з ладу екскаватор, що належить ЗС України.

На вимогу СЦКК на місце інциденту оперативно вибув патруль спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та група фахівців СЦКК. Під час ретельного огляду та обстеження території, де трапився випадок, було виявлено дроти керування та уламки протитанкової керованої ракети.

Керівник групи української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін генерал-майор Борис Кременецький зазначив, що п’ятеро спостерігачів СММ ОБСЄ задокументували факт обстрілу встановленим порядком. Крім того, керівник української сторони СЦКК провів телефонну розмову із заступником глави СММ ОБСЄ в Україні Александром Хугом, який підтвердив факт отримання міжнародними спостерігачами матеріалів обстрілу українських бійців у районі Троїцького.

Наразі СЦКК опрацьовується питання проведення екстреної зустрічі Трьохсторонньої контактної групи, відповідно до пункту 4 Додатку до Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015року в частині, що стосується відводу танків, артилерійських гармат калібром до 100 міліметрів і мінометів калібром до 120 міліметрів.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.