Архів США оприлюднив звіт розвідки про аварію на Чорнобильській АЕС

У звіті зазначено, що на момент вибуху поблизу ядерного реактора перебували близько 100 осіб

Перший засекречений звіт американської розвідки про аварію на Чорнобильській АЕС у 1986 році опублікував Національний архів безпеки США. Про це передає РБК-Україна, посилаючись на документ.

Документ датований 2 травня 1986 року і був направлений на ім’я державного секретаря США. На той час цю посаду обіймав Джордж Шульц. У звіті вказується можлива кількість постраждалих при вибуху на реакторі четвертого енергоблоку.

Звіт складав співробітник розвідки Мортон Абрамовіц. Він зазначив, що у всіх наукових спільнотах називають “нісенітницею” офіційні дані радянської влади про загибель в результаті катастрофи всього двох осіб.

За підрахунками розвідника, під час денної зміни на реакторі РБМК-1000 повинні знаходитися близько 100 осіб. Вночі на реакторі повинні працювати близько 25-30 співробітників.

“Так як третій і четвертий енергоблоки розташовані недалеко один від одного, поблизу четвертого могло перебувати до 200 чоловік вдень і до 70 – вночі”, – йдеться в звіті.

Абрамовіц зазначив, що поруч з реактором на момент вибуху знаходилися не менше сотні осіб. Судячи з фотографій руйнувань, всі, хто був поблизу четвертого енергоблоку, загинули або отримали смертельну дозу радіації. Таким чином, число загиблих в аварії в офіційних документах було зменшено в 50 разів, реальна цифра – не менше 100 осіб.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.