16-річна Грета Тунберг два тижні пливла через Атлантику на саміт ООН, оскільки не визнає літаків

523
16-річна Грета Тунберг два тижні пливла через Атлантику на саміт ООН, оскільки не визнає літаків
Twitter Greta Thunberg Грета Тунберг

Дівчина перепливла океан на екологічно чистому судні з нульовим викидом СО2

16-річна еко-активістка Грета Тунберг  у середу 29 серпня зійшла на берег в Нью-Йорку після двотижневого плавання з Англії і на пресс-конференції закликала прислухатися до науки і припинити війну з природою, повідомляє Мінд з посиланням на Reuters.

Школярка перетнула Атлантичний океан заради участі в кліматичному саміті ООН, але оскільки вона вирішила не летіти літаком, щоб не залишити «вуглецевий слід» після себе, то перепливла океан на екологічно чистому судні з нульовим викидом СО2.

«Все це приголомшує, і земля досі ходить у мене під ногами. Звичайно, це безумство, що 16-річний підліток перетнув Атлантичний океан, щоб виступити. І це, звісно, не те, що я закликаю всіх робити», – сказала Тунберг.

Вона повідомила, що збирається відпочити кілька днів, а потім взяти участь у екологічному страйку під представництвом ООН.

Шведська активістка вирушила в дорогу з порту Англії 14 серпня, в пік сезону ураганів в Атлантиці. Для подорожі вона вибрала яхту Malizia II. Судно під чорним вітрилом оснащено сонячними батареями. Тунберг не літає на літаках через те, що вони викидають в атмосферу занадто багато вуглекислого газу.

Разом з Гретою на борту був її батько та інші члени екіпажу.

«Поїздка була, на диво, хорошою. Незважаючи на деякі труднощі, вона принесла мені задоволення. У мене жодного разу не було морської хвороби», – сказала Тунберг.

Через випробування дівчина пройшла, щоб 23 вересня в Нью-Йорку виступити на саміті ООН, присвяченому зміні клімату.

Грета стала відомою після того, як кожної пятниці, пропускаючи школу, приходила у Стокгольмі під стіни шведського парламенту з плакатом, протестуючи бездіяльності політиків щодо кліматичних змін.

Її приклад надихнув молодь в різних країнах приєднатися до акції. Це привернуло до руху «Марш за клімат» увагу світової громадськості.

«Люди старшого покоління – саме ті, хто призвів до цієї проблеми. Не думаю, що вони повинні говорити нам, як треба бути нормальними дітьми і вести себе відповідно. Саме вони викликали цю проблему. А ми намагаємося прибрати за ними», – сказала Тунберг.

У грудні Грета має намір взяти участь у Всесвітній конференції з питань захисту клімату в столиці Чилі, Сантьяго. Заради поїздки по Північній і Південній Америках Тунберг взяла на рік академічну відпустку в школі.

Її приїзд співпав з піком лісових пожеж в Амазонії. Активістка вважає це явним знаком, що людям пора припинити знищувати природу. Тунберг звернулася і до президента США Дональда Трампа.

«Моє послання для нього – просто прислухатися до науки, а він, очевидно, цього не робить», – сказала вона.

Тунберг раніше вже виступала на конференції в Давосі, у французькому парламенті, у Європарламенті, а також зустрічалася з Папою Римським.

Нагадаємо, Грету Тунберг номіновано на Нобелівську премію миру.