Зобов’язання як стимул до дій

Дивним чином, але це дійсно працює. На цьому базується одна з технік, які часто згадуються у книжках присвячених мотивації, досягненню цілей, “успішного успіху” врешті-решт.

Деяким людям потрібно створити ситуацію, за якої необхідність досягнення певної цілі, буде зумовлена в першу чергу зовнішніми факторами. Бо внутрішніх сил для того, щоб зрушити з місця, у них не вистачає.

Наприклад, звільнитися з роботи, щоб почати бізнес. Взяти кредит, щоб купити квартиру. Переїхати в інше місто і на оренду, щоб знайти більш оплачувану роботу. Прикладів можна навести достатньо.

Це може здаватися свого роду універсальним рецептом як почати. Але воно далеко не завжди так.

Треба розуміти, що подібний підхід актуальний, якщо проблеми лежать у плані саме мотивації чи нестачі проактивності. Але інколи, корінь небажання діяти лежить у тому, що сама ціль — насправді для вас не настільки важлива як здається. Або нав’язана зовні. Чи просто перестала бути актуальною з часом. І підсвідомо ви це розумієте.

В такому випадку, створюючи додаткові зобов’язання, ви, по факту, створите лише проблеми собі самому. І в якийсь момент можете зрозуміти, що час і інші ресурси, були не просто витрачені зовсім не туди.

Чи ще гірше — вони були відібрані у чогось більш важливого.

Наприклад, в погоні за просуванням кар’єрними сходами, одного дня можна виявити, що ти став чужим у своїй же сім’ї. Чи було воно цього варте? А у якості бонусу ще й набір обов’язків на 36 годин в день.

Ласкаво просимо в чудовий, новий світ (коли прийде це усвідомлення).

Тому перед тим як створити для себе якісь обмеження чи зобов’язання, потрібно впевнитися, що мета, заради якої ви це робите, справді цього варта. 

І задуматися, чи потрібно це вам взагалі.

Джерело: Fedorchak.com.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.