п`ятниця, 29 березня

Знайдено гормон, який може стати «еліксиром молодості»

очі

Вчені з Єльського університету виявили гормон, який продовжує життя на 40%, захищаючи імунну систему від вікового ослаблення.

За словами дослідників, їх відкриття може стати в нагоді для покращення імунітету у літніх людей, для боротьби з ожирінням і навіть для лікування таких хвороб, як рак і діабет другого типу.

Гормон FGF21 виробляється в тимусі (вилочковій залозі). При нормальному функціонуванні тимус виробляє Т-лімфоцити для імунної системи. Але з віком залоза стає жирною і втрачає свою здатність виробляти життєво важливі клітини. Недолік нових Т-клітин в організмі є однією з причин підвищеного ризику інфекцій і деяких видів раку у літніх людей.

Дослідники, що проводили досліди на трансгенних мишах, з’ясували, що підвищений рівень гормону FGF21 захищає тимус від вікової дегенерації і підвищує здатність залози виробляти нові Т-клітини. Тривалість життя мишей з підвищеним рівнем гормону виросла на 40%. Тим часом дефіцит FGF21 прискорює старіння тимуса у літніх мишей.

Підвищення рівня FGF21 у літніх людей або хворих на рак, яким необхідна пересадка кісткового мозку, може збільшити виробництво Т-клітин і, отже, зміцнити імунну систему.

FGF21 є метаболічним гормоном, який підвищує чутливість до інсуліну, а також стимулює втрату ваги. Тому вчені припускають, що з його допомогою можна буде лікувати цукровий діабет другого типу і ожиріння.

Для підтвердження цих припущень потрібні додаткові дослідження, передає The Daily Mail.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.